Twitter’ın ana sayfada tam boy fotoğraf güncellemesi yolda

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, ana sayfada tam boy fotoğraf gösterimine imkan sağlayan düzenlemesini denemeye başladı.

Sosyal medya devi Twitter kullanıcıların uzun zamandır istediği bir yeniliği hayata geçiriyor.

Twitter ilk günden bu yana hem veri tüketimini dengelemek hem de genel tasarımın çizgilerine uyması açısından ana sayfada fotoğraf gösterimini kırparak veriyor. Kullanıcının tam boy görmek için tıklamak zorunda olduğu fotoğraf gösterimi değişmek üzere.

Kapalı bir kullanıcı ile testlere başlayan yeni özellik mobil uygulamada fotoğrafların tam boy gösterimini sağlayacak. Paylaşılan tek bir fotoğraf ise ve standart görüntü oranına uyuyorsa ana sayfada kırpılmadan verilecek. Böylece kullanıcının tekrar tıklamasına gerek kalmayacak.

Twitter bir süre genel tecrübeye etkisini anlayabilmek için testlere devam edeceğini belirtiyor. Sonrasında tam fotoğraf özelliğinin tüm iOS ve Android kullanıcılarına dağıtılması bekleniyor. Bu özelliğin yanı sıra kullanıcıların 4K çözünürlükte görseller yükleyebilmesi özelliği de test ediliyor. Ayarlar-Veri Kullanımı bölümünde bu özelliğin açılabilmesi için bir seçenek sunulacak.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.