Threads’in çıkışının ardından Twitter’da kullanıcı sayısında düşüş yaşandı

Cloudflare’in CEO’su Matthew Prince, Threads çıkış yaptıktan sonra Twitter’ın kullanımlarında yüzde 5’lik bir düşüş yaşandığını duyurdu. Ayrıca markaların yüzde 87’sinin Threads üzerinde Twitter’dan daha fazla etkileşim aldıkları vurgulandı.

Meta’nın Twitter rakibi Threads, çıkış yaptığı ilk haftada tüm zamanların en hızlı büyüyen uygulaması oldu.

Sadece 5 gün içinde daha önce rekoru elinde tutan ChatGPT ve TikTok’u geride bırakarak 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Threads’in Avrupa Birliği ülkelerinde çıkış yapmaması göz önünde bulundurulduğunda ciddi bir başarı olduğu kaydedildi.

Threads çıkış yaptıktan birkaç gün sonra DNS hizmeti Cloudflare’in CEO’su Matthew Prince, Threads’in lansmanından bu yana Twitter’a yapılan ziyaretlerin yüzde 5’lik bir düşüş yaşadığını duyurdu.

THREADS’E ŞANS VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER

Ayrıca Amerikalı anket şirketi Ipsos tarafından yaplan bir ankette Amerikalı Twitter kullanıcılarının yüzde 58’inin Threads’i deneyeceklerini veya zaten denediklerini söyledi.

EN BÜYÜK KULLANIM GÜNÜ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Twitter’ın CEO’su Linda Yaccarino geçtiğimiz günlerde Şubat ayından bu yana Twitter’ın en çok kullanım günü olduğunu iddia etmişti.

MARKALAR THREADS ÜZERİNDE DAHA FAZLA ETKİLEŞİM ALIYOR

Öte yandan haberde Twitter’daki gönderilerle aynı olsa da yeni platform Threads’te markaların yüzde 87’sinin gönderilerinde daha fazla beğeni ve etkileşim aldıkları vurgulandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.