Tüm zamanların en popüler video oyunlarından The Last of Us, TV ekranına taşınıyor

Merakla beklenen projenin arkasında bizzat oyunun yaratıcısı Neil Druckmann ile yakın dönemin önemli işlerinden Chernobyl’e imza atan Craig Mazin var.

Sony Pictures ile ilk televizyon projesine imza atacak PlayStation Productions’ın ortaklığında hayata geçirilecek dizi, Neil Druckmann’ın orijinal hikâyesiyle mayıs ayında çıkacak The Last of Us Part II’ya dayanıyor.

HBO için çekilecek drama, Craig Mazin’in bol övgü alan Chernobyl’den sonraki ilk projesi.

Mazin, “Neil Druckmann, video oyunu dünyasının bana göre en iyi hikâye anlatıcısı. Bu nefes kesici sanat eserini uyarlama şansı elde etmek yıllardır benim hayalimdi. Neil ile çalışacağım için onur duyuyorum,” açıklamasını yaptı.

blank
The Last of Us

The Last of Us, modern uygarlığın yok edilmesinin 20 yıl sonrasında geçen bir öykü anlatıyor. Konu şöyle: Hayatta kalmayı başaran Joel, 14 yaşındaki kız çocuğu Ellie’yi baskıcı karantina bölgesinden kaçırmak için kiralanır. Küçük bir iş olarak başlayan macera, acımasız, kalp kırıcı bir yolculuğa dönüşür.

2013’de piyasaya çıkan The Last of Us, sadece geçen yıl 20 milyondan fazla kopya satmıştı, belirtelim…

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.