İsmail Saymaz: Bu kadar polis ve askeri sınıra koysaydınız…

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kapsamında Taksim’e çıkan yollar kapatılırken güvenlik önlemlerinin bu sene artırılması dikkat çekti.

Saraçhane’deki toplanma alanındaki işçiler barikatların önüne doğru yürüyüşe geçince polis müdahalesiyle karşılaştılar. Sözcü yazarı İsmail Saymaz, alınan bu önlemlere, ”Bu kadar polis ve askeri Suriye ve İran sınırına koysaydınız, değil kaçak göçmen, kaçak kuş bile içeri giremezdi” sözleriyle tepki gösterdi.

Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararına rağmen, İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Taksim Meydanı’nda kutlanmasına izin vermedi. Alınan tedbirler kapsamında, sabah erken saatlerde Taksim Meydanı’na çıkan yollar ve Beşiktaş’taki bazı caddeler trafiğe kapatıldı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, alınan bu tedbirleri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirdi. Saymaz, ”Bu kadar polis ve askeri Suriye ve İran sınırına koysaydınız, değil kaçak göçmen, kaçak kuş bile içeri giremezdi” ifadelerini kullandı.

Saraçhane’den Taksim’e geçit yok: 1 Mayıs kortejine biber gazlı müdahale Saraçhane’den Taksim’e geçit yok: 1 Mayıs kortejine biber gazlı müdahale

”HAVALİMANINDA ERDOĞAN, HALİÇ’TE OĞLU MİTİNG YAPABİLİYOR”
Saymaz, başka bir paylaşımında da şu ifadeleri kullandı:

”Atatürk Havalimanı miting alanı mı? Değil. Haliç Köprüsü? O da değil. Fakat Atatürk Havalimanı’nda Erdoğan, Haliç Köprüsü’nde oğlu miting yapabiliyor. Suriyelilerin kendi bayraklarıyla kutlama yaptığı Taksim ise 1 Mayıs’ta işçilere kapatılıyor.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.