“Su Savaşları” TRT Belgesel’de başlıyor!

Su Savaşları başlıyor!

Yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Veli, yönetmenliğini Bilal Eroğlu, sunuculuğunu ise Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer’in yaptığı belgeselin konusu şöyle;

Dünya herkes için adil bir yer değil. Dünyada 844 milyon insan, suya doğrudan ulaşamıyor. Maalesef dünyanın birçok ülkesinde insanların suya erişimi inanılmaz zorlu şartlarda ve çok yetersiz. İnsanların, özellikle de kadın ve çocukların hayatları su yolunda geçiyor.

Su Savaşları bu hayatları değiştirmek için yola çıkıyor. Dünyanın birçok farklı ülkesinde, adını bile duymadığımız köylerde, insanlarla suyu buluşturuyor. Onlara sadece su değil, dolaylı olarak bir gelecek, eğitim, bambaşka bir hayat veriyor.

Çağlar Demirkapı ve Hakan Girginer’den oluşan Su Savaşçıları, değişim için harekete geçiyor. Çağlar ve Hakan insanların suya doğrudan erişimini sağlarken bize bambaşka kültürlere, bambaşka hayatlara şahitlik etme fırsatı veriyor.

Su Savaşları’nda ilk durak Nijer

Su Savaşları’nda ilk durak Nijer. Fatma ile bambaşka bir dünyaya adım atılacak. Belki de ilk kez; sahip olunan, sıradan imkanların başka bir ülkede, başka bir insan için ne büyük lüks, nasıl bulunmaz bir nimet olduğunu fark edilecek.

Yayın Tarihi: 10 Mart Pazar
Yayın Saati: 20.00

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.