Zülfü Livaneli’nden Akbelen’e destek: İnsanların gözü doymuyor, halka inatlaşılmaz

Akbelen’de bölge halkı ve yaşam savunucuları, kömür sahasını genişletmek için başlatılan ağaç kesimine karşı direniyor. Sanatçı Zülfü Livaneli de Akbelen’de Limak’a karşı direnen vatandaşlarla bir araya geldi. Dayanışma mesajı veren Livaneli, “İnsanların gözü doymuyor, buradaki onurlu direniş hep hatırlanacak. Şunu bilsinler; halka inatlaşılmaz” ifadelerine yer verdi.

Muğla Akbelen’de Limak Holding ve IC Holding’in iştiraki YK Enerji tarafından işletilen Yeniköy-Kemerköy Termik Santralı’nın kömür sahasını genişletmek için başlayan ağaç kesimine karşı direnişini sürüyor. Sanatçı Zülfü Livaneli de Akbelen’de Limak’a karşı direnen vatandaşlarla bir araya geldi.

‘HALKA İNATLAŞILMAZ’
Dayanışma mesajı veren Livaneli, “Sizinle iftihar ediyor, sizleri en derin saygılarımızla selamlıyoruz” dedi. Livaneli şöyle devam etti: “Şunu bilsinler; halka inatlaşılmaz. Sizin buradaki onurlu direnişiniz hep hatırlanacak.”

BirGün’de yer alan habere göre; ülkenin dört bir yanından yaşam savunucuları ve siyasi isimlerin de destek olduğu direnişe bugün sanatçı Livaneli de katıldı.

‘ONURLU DİRENİŞİNİZ HEP HATIRLANACAK’
Livaneli, şöyle konuştu: “Haysiyetimizi onurumuzu korumak için buradasınız. Sizinle iftihar ediyor, sizleri en derin saygılarımızla selamlıyoruz. Doğadaki yangınlar, doğanın dengesinin bozulması, dünyadaki ısınma, fiyatlarda halka zulmeden derecedeki korkunç artış… Hepsi bir tek nedene dayanıyor; lanet olası kar hırsı. İnsanların gözü doymuyor, milyonlarına milyon koyacaklar…

Şunu bilsinler; halka inatlaşılmaz. Şu an belki karşı koyabilirler ama bu ağaçlar yine yeşerir, bu halk yine türkülerini söyler. Sizin buradaki onurlu direnişiniz hep hatırlanacak.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.