Elon Musk’a logo soruşturması açıldı

San Francisco şehir yönetimi, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’ın Twitter binasındaki “kuş” logosunu “X” ile değiştirmesi ile ilgili olarak “verilen tabela iznini ihlal” sebebiyle soruşturma açtı.

Elon Musk’ın, sosyal medya platformu Twitter’ın logosunu “X” ile değiştirmesi hala tartışma konusuyken, Twitter’ın San Francisco’da bulunan binasındaki “kuş” logosu da kaldırılarak yerine dev bir “X” logosu konuldu.

Logo değişimi esnasında sokakta yeterli güvenlik önleminin alınmadığını söyleyen San Francisco polisi, çalışanlara müdahale etti.

San Francisco şehir yetkilileri ise kentteki binalarda bulunan sembol ya da harflerin değiştirilmesi ya da kaldırılmasının, hem tasarım hem de güvenlik nedeniyle izne tabi olduğunu belirterek, “verilen tabela iznini ihlal” gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformunun klasik “kuş” logosunu “X” harfi ile değiştirmişti. Ayrıca Musk, “X.com” adresinin artık “twitter.com”a yönlendirdiğini açıklamıştı.

SpaceX ve Tesla’nın da sahibi olan Musk, Twitter’ı ekim ayında satın almış ve o tarihten itibaren radikal değişikliklere gitmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.