Her şeyi anlatacak! Baby Reindeer’ın ‘gerçek Martha’sı ortaya çıktı

Komedyen Richard Gadd’in yıllarca ısrarlı takip ve tacize maruz kaldığı travmasını anlattığı “Baby Reindeer” gündemden düşmezken, dizide ‘tacizci Martha’ olarak canlandırılan kişinin Fiona Harvey adındaki İskoç kadın olduğu ortaya çıktı. Gazeteci Piers Morgan, Harvey’nin kendisine konuştuğunu açıklayarak, onun “her şeyi” anlatacağını söyledi.

Netflix’in geçtiğimiz ay yayınlanan “Baby Reindeer” dizisi, platform tarihinde en çok izlenen dizilerden biri olma yolunda ilerliyor. Yayınlandığı günden beri gündemden düşmeyen dizi, Donny adında başarısız bir komedyenin çalıştığı bara gelen Martha adında bir kadına çay ikram etmesinin ardından hayatının kabusa dönmesini anlatıyor.

6 bölümlük mini dizinin bu denli sansasyon yaratmasının nedeni ise dizinin, başrol oyuncusu ve yazarı İngiliz komedyen Richard Gadd’in gerçek hikayesi olması.

blank

Bir ayda 60 milyona yakın izlenen dizideki Martha karakterinin gerçekte kim olduğu da çok merak edildi. Çünkü Martha’nın esinlenildiği kişi, Gadd’i yaklaşık dört yıl boyunca binlerce mesaj ve e-posta ile taciz etmiş bir “stalker” yani tacizkar takipçi.

”PSİKOPAT MI’ ÖĞRENECEKSİNİZ’
Gerçek hayattaki Martha’nın kim olduğu geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktı. “Fiona Harvey” adlı İskoç kadın, dizide anlatılan tacizcinin kendisi olduğunu kabul etti. İddiayı destekleyecek sosyal medya paylaşımları da hala mevcut.

İngiliz gazeteci Piers Morgan, dünya gündemine oturan Harvey ile röportaj yaptığını açıkladı.

X hesabından Fiona Harvey’le bir fotoğrafını paylaşan Morgan, Harvey’in hikayenin bir de kendi açısında dinlenmesini istediğini söyleyerek, “O gerçekten bir psikopat mı öğreneceksiniz” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.