“Yaftalı Tabut” Mudanya’da Ayakta Alkışlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, yurt içi turnelerini Bursa’nın Mudanya ilçesinde sahnelenen Yaftalı Tabut oyunuyla sürdürdü. Seyircinin beğenisini kazanan oyun ayakta alkışlandı.

Bilgesu Erenus’un yazdığı Yelda Baskın’ın yönettiği oyun, 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü Mudanya Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde Bursalı sanatseverlerle buluştu.

Bursa Mudanya turnesiyle son şehir dışı turnesini gerçekleştiren İBB Şehir Tiyatroları, 2022-2023 tiyatro sezonunda da oyunlarını Türkiye’nin dört bir yanında sahnelemeye devam edecek.

YAFTALI TABUT

Adına tarihin dipnotlarında rastlayabildiğimiz, Türkiye’nin ilk kadın oyun yazarı, kuramcı, aktivist, sosyal ve siyasi yaşamın her alanında öncü Fatma Nudiye Yalçı’nın hikâyesi. 1920’lerde başlayan mücadelesine Dr. Hikmet Kıvılcımlı ve Nazım Hikmet de eşlik ediyor.

Bilgesu Erenus’un yazdığı Yelda Baskın’ın yönettiği oyunda Bensu Orhunöz, Selin Türkmen, Ceren Hacımuratoğlu, Lale Kabul, Nazan Yatgın Palabıyık, Şenay Bağ, Yeşim Mazıcıoğlu rol alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.