ŞOK! Elif Buse Doğan, silah zoruyla konsere çıkarıldı

Şarkıcı Elif Buse Doğan, organizatör Fatih Gül’den ücretini alamayınca konserini iptal etti. Ancak Gül’ün konser öncesi Elif Buse Doğan’ın kardeşini silahla tehdit etmesinin ardından şarkıcı konsere çıkmak zorunda kaldı. Olay sonrası şarkıcı, koruma kararı ve yayın yasağı talebinde bulundu.

Şarkıcı Elif Buse Doğan’ın Fatih Gül isimli orgazinatörle yaşadığı olay gündem oldu. Doğan, 2022 yılında organizatör Fatih Gül ile bir konser anlaşması imzaladı. Doğan, konser ücretini alamayınca icra yoluyla tahsilat yaptı.

Geçtiğimiz günlerde bir magazin programına çıkan Fatih Gül de şarkıcı hakkında bazı iddialarda bulundu. Organizatör Fatih Gül, “Sahneye çıkmaktan vazgeçti. İkna ettik. Aldığı parayı SMA hastası çocuğa bağışlayacağını söyledi fakat onu da yapmamış” dedi.

‘KARDEŞİME SİLAHINI GÖSTEREREK TEHDİT ETTİ’
Doğan ise yaşanan gelişmelerin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Fatih Gül, konser ücretimi ödemediği gibi kardeşime silahını göstererek tehdit etmiştir. SMA’lı bebeğe de bağışımı yaptım.”

Ünlü şarkıcı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak organizatör Fatih Gül hakkında suç duyurusunda da bulundu. Doğan’ın, avukatı aracılığıyla sunulan dilekçesinde; “Programda müvekkilime doğrudan hakaret edilmiştir.

Sosyal medyadan asılsız paylaşımlar yapılmış, müvekkilimin kişilik hakları zedelenmiştir. Elazığ konserinden önce Fatih Gül, kardeşine silah gösterdiği için müvekkilim korkuya kapılmıştır” denildi.

ŞARKICI, KORUMA KARARI TALEP ETTİ
Elif Buse Doğan, Fatih Gül ve magazin programı yetkililerinin ‘Hakaret’, ‘İftira’ ve tespit edilecek suçlardan haklarında dava açılmasını talep etti. Şarkıcı aynı zamanda koruma kararı ve yayın yasağı talebinde bulundu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.