‘Bakanlık onaylı zayıflama çayı’ yalan çıktı! Maseratili polis olayında yeni detaylar

Trafikte Maserati otomobille giderken, tartıştığı avukatı darp edip bacağını kırmakla suçlanan polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül’ün eşinin “Bakanlık onaylı zayıflama çayı satarak serveti edindik” sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı. Tarım Bakanlığı’nın çaya 114 bin lira ceza kestiği ve reklamlarını durdurduğu tespit edildi.

Manisa Soma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, olay 22 Nisan 2023 günü saat 17.30 sıralarında İzmir-İstanbul Otoyolu’nda meydana geldi. Otomobilleriyle trafikte seyir halinde giden avukat Fatih Uzun ile polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül arasında trafikte tartışma çıktı. Birbirleriyle küfürleşen taraflar araçlarını yol kenarına çekerek tartışmayı sürdürdü.

Hüseyin Tayfun Üçgül
Hüseyin Tayfun Üçgül

Uzun’un, Üçgül’e yumruk salladığı ancak isabet etmediği, Üçgül’ün ise Fatih Uzun’un dizine tekmeyle vurup yaraladığı, ardından da “Kimin kim olduğunu bilemezsin” dediği belirtildi. Fatih Uzun’un ise “Senin plakan TC, bütün Cumhuriyet savcıları ve mafyalar benim elimde, bu yere düşmenin hesabını sana soracağım, bu iş burada bitmedi” diyerek tehdit ettiğine yer verilen iddianamede bu olaya tarafların eşlerinin de şahit olduğu aktarıldı.

ÇAY REKLAMLARINA DURDURMA CEZASI VERİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI
Sabah Gazetesi’nden Dilhan Dumanoğlu’nun haberine göre Üçgül, 7 yıldır kendi işini yaptığını, yanında 15 sigortalı eleman çalıştırdığını belirterek, “Bütün mal varlığı şirketimin üzerinedir, şirket de bana aittir. Benim olan eşimindir. Eşimin olan da benimdir” dedi.

Ancak Üçgül’ün ‘Bakanlık onaylı’ diyerek sattığı çaylara Ticaret ve Orman Bakanlığı tarafından 114 bin 326 TL para cezası ve reklamlarını durdurma cezası verildiği ortaya çıktı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.