Sedat Peker’in kaçtığı ülkeyle ilgili skandal gerçek!

TRT’de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, 15 Temmuz süreciyle ilgili önemli bir bilgi paylaştı.

Canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı. Bakan Soylu, Sedat Peker’in de bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin ABD ile birlikte 15 Temmuz darbe girişiminin faillerini sakladığını söyledi. Soylu, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika’yı da 15 Temmuz sürecine destek vermekle suçladı.

“15 TEMMUZ’U YAPANLARI SAKLIYORLAR”

Sedat Peker’in de şu an bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’nin 15 Temmuz’un faillerini sakladığını kaydeden Soylu, “Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ile birlikte 15 Temmuz darbesinin failidir. Bugün Cumhurbaşkanımızı anti-Semitizm ile suçlayanlar, 15 Temmuz’u yapanları ABD’de saklıyorlar, ortakları da Birleşik Arap Emirlikleri’nde. Bu söylemler için bir sipariş verilmiş, anlaşılmıyor mu? Yalan ve iftira ile Türkiye iktidarını yıpratmak istiyorlar” dedi.

“ABD BÜYÜKELÇİSİ’NE RANDEVU VERMEYECEĞİM”

Amerika Büyükelçisi’nin kendisinden randevu istediğini belirten Soylu, ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.