#saltbae uluslararası marketlerde tüketici ile buluşuyor

Dünya ölçeğinde markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Chef Seasons, #saltbae markası ile imzaladığı sözleşme ile tuz, çeşni, baharat karışımları ve sos kategorilerinde geliştirdikleri ürünleri birçok uluslararası marketlerde tüketici ile buluşturacak.

Türkiye’nin ilk sanal gıda fuarı The Fource’da iş ortaklıklarını tüm sektör paydaşlarıyla paylaşan iki dev, bundan sonra global arenada yer alan potansiyel pazarlarda birlikte yol almaya devam edecek.

Dünya genelinde 8 ülkede hizmet veren 20 restoranı ve yılda 2.500.000’un üzerinde bulan rekor misafir sayısıyla sektörün güçlü ve popüler markası #saltbae, dünya mutfaklarından ilham alarak hazırladığı gurme tuz, çeşni ve eşsiz soslarıyla sektörün pazar trendlerini belirleyen Chef Seasons ile heyecan verici bir işbirliği gerçekleştiriyor.

Üstün kalite standartları, daima yeniliğe odaklı Ar-Ge çalışmaları ve talep gören lezzetleriyle potansiyel pazarlara ulaşma hedefinde sayısız başarıya imza atan Chef Seasons ile ülkemizin yetiştirdiği, dünya markası olma yolunda uzun kilometre kaydeden #saltbae güçlerini birleştirerek sektörün önemli oyuncularından olmaya birlikte devam edecekler.

Flake Salt üretimi ile ekonomiye 1 milyon dolarlık katkı sağlanacak

Nusret’in özel olarak yönlendirmesiyle geliştirilen yaprak tuz üretimi sayesinde ithal ürün yerine, Türkiye’de %100 yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilmiş ürünler kısa sürede restoranlarla buluşacak. 1 yıllık Ar-Ge süreci ve 500 bin dolarlık yatırımla yaprak tuz üretim hattını devreye alan Chef Seasons, piramit şeklindeki özel tuzların üretimine başladı.

Amaç ilk yılda 3 milyon tüketiciye ulaşmak

Lansman öncesi Kuveyt ve Katar da süpermarketlerde satışa başlayan, Irak ve Amerika distribütörlük anlaşmalarını imzalayan #saltbae markası, İngiltere, AB ülkeleri, Rusya, Japonya, Güney Kore, Latin Amerika ve tüm Ortadoğu ülkelerini kapsayan iş planı ile kısa sürede 10 milyonun üzerinde hane halkına erişecek.

Covid döneminde restoranların kapanması sonucu en iyi stratejik iş birliklerinden biri olarak gösterilen anlaşma ile ülke ekonomisine kısa vadede 7 milyon dolar katkı sağlanması bekleniyor.

Heyecan verici lansmanın ev sahibi The Fource

Türkiye’nin ilk sanal gıda fuarı The Fource, #saltbae ve Chef Seasons ortaklığına ev sahipliği yapıyor. 23-27 Kasım tarihlerinde yerli ve yabancı tüm sektör paydaşlarının bir araya geleceği global ölçekli fuarda iki markanın seçili ürünleri renkli stantlarda ziyaretçilerle buluşuyor.

Nusret ve Chef Seasons imzalı yaratıcı ve inovatif lezzetlerin #saltbae’ye özel hazırlanmış ürün serisinin de tanıtılacağı lansmana yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin yoğun ilgisi bekleniyor.

Chef Seasons Hakkında
2009 yılında İzmir’de kurulan Chef Seasons, gurme tuzlar, çeşniler, baharatlar, marinatlar, soslar, meyve baharatları, salata sosları, çeşni topları, yaşlanma karşıtı baharat karışımları, spray çeşniler ve daha çok sayıda farklı lezzetlendirici ürün geliştiren ve üreten bir lezzet firması.

Dünyanın dört bir yanındaki büyük gıda perakendecileri ve restoran zincirlerine stratejik bir ortak ve onaylı tedarikçi olarak hizmet veren Chef Seasons, deneyimli şefleri ve AR-GE ekibinin geliştirdiği 2.500’den fazla ürün ve 6.000 reçete ile lezzet mühendisliğinin ön saflarında yer alıyor.
İnsanların sadece damaklarında değil, yaşamlarında da anlamlı bir iz bırakma vizyonu ile yola çıkan firma, yarattığı pratik çözümler ve özgün lezzetlerle günümüz şeflerinin, sofralarını zenginleştirmelerine, aile ve dostlarla paylaşılan zamanların değerini ve anlamını artırmalarına imkan sağlıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.