gazetemag tv

Rusya’dan Türk turizm sektörü için kötü haber!

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Rus vatandaşlarından yurt dışında tatil yapma konusunda acele etmemelerini istedi. Mişustin’in bu açıklaması, salgın nedeniyle zor günler geçiren ve Rus turistlerin ülkeye akın etmesini bekleyen Türk turizm sektörü için beklenmedik bir gelişme oldu.

Mişustin, Kovid-19 ile mücadele konusunda yetkililer ile video konferans yöntemiyle yaptığı görüşmede turizm sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Salgın ile mücadelede belli bir başarıya ulaştıklarını belirten Mişustin, virüsün ülkeye dışardan geldiğini göz önünde bulundurarak yurt dışına turistik seyahatlerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

Pek çok devletin ekonomisinde turizmin büyük gelir kaynağı olduğu için sezonu açtığına ve önlemleri gevşettiğine dikkati çeken Mişustin, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) ise riskin hala devam ettiğini belirttiğini, uluslararası seyahatlere yönelik önlemlerin gevşetilmesini tavsiye etmediğini hatırlattı.

Rus vatandaşlarından yurt dışına seyahat konusunda acele etmemesini isteyen Mişustin, “Birkaç günlük tatil için çok büyük bedeller ödenebilir. Rusya’ya virüs taşımanın en küçük olasılığını bile kabul edemeyiz.” dedi.

Vatandaşların yaz tatilini ülke dışına çıkmadan da yapabileceğini dile getiren Mişustin, “En iyi ve en güvenli şekilde tatilinizi ülkenizde geçirebilirsiniz. 1 Haziran’dan itibaren ülkenin pek çok bölgesinde sağlık lisansı olan sanatoryumlar faaliyetlerine başlayacak. Diğer aşamada ise salgın ile ilgili olumlu gidişat halinde bölge yönetimleri sahilleri tam olarak açabilir.” ifadesini kullandı.

TURİZM BAKANI ERSOY: TEMMUZ ORTASINDA RUS TURİSTLERİ BEKLİYORUZ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dün yaptığı açıklamada, Rusya ile turistik uçuşların temmuz ortasında yeniden başlamasını umduğunu söylemişti.

Rusya’da toplam Kovid-19 vakası 353 bin 427’ye, ölü sayısı ise 3 bin 633’e ulaşmıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.