YouTube / gazetemag tv

Moğollar grubunun kurucularından Aziz Azmet hayatını kaybetti

Anadolu Rock müziğinin en önemli temsilcilerinden Moğollar grubunun kurucularından Aziz Azmet hayatını kaybetti.

1967 yılında müzisyen dostu Murat Ses ile birlikte Moğollar grubunu kurarak, fırtına estiren Moğollar grubunun kurucusu Aziz Azmet’in hayatını kaybettiği açıklandı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

Moğollar grubunun resmi Instagram hesabından yapılan açıklamada 71 yaşında hayata gözlerini yuman Aziz Ahmet için “Moğollar’ın kurucularından, sevgili dostumuz Aziz Azmet’i bu sabah kaybettik. Çok üzgünüz. Huzur içinde uyusun” denildi.

AZİZ AZMET KİMDİR?

1 Ocak 1947 yılında doğan Aziz Azmet, müzik hayatına ilk olarak Meteorlar grubu ile başlamıştır. Azmet bu grupta bas gitarla beraber vokal de yapmaktadır. Grupla beraber cover parçalar üstünde çalışan Azmet’in 64’te kaydedilip 66’da piyasaya sürülen iki plağı vardır.

1967 yılında müzik hayatına devam eden Mesut Aytunca’nın Silüetler grubuna gitarist ve vokalist olarak girmiştir. Grupla aynı adı taşıyan uzun çalarda grubun yaptığı İngilizce cover’ları Aziz Azmet söylüyordu. Burada daha sonra Moğollarda beraber çalışacağı Murat Ses ile beraber müzik yapmıştır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.