gazetemag tv

Metro Euphoria Hotel Batumi, Gürcistan borsasında halka açıldı

İşadamı Galip Öztürk’ün sahip olduğu Metro Holding’in yurtdışındaki yatırımlarından Metro Euphoria Hotel Batumi, Gürcistan borsasında halka açıldı.

Borsa İstanbul’da işlem gören Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.’nin yurtdışındaki yatırımlarından Metro Euphoria Hotel Batumi, Gürcistan borsasında halka açıldı. Edinilen bilgiye göre, Metro Holding A.Ş.’nin turizm sektöründeki önemli yatırımlarından bir tanesi olan yaklaşık 100 Milyon Dolar değerindeki turizm şirketi Metro Euphoria Hotel Batumi JSC’nin halka arzı için en önemli aşaması olan Gürcistan Merkez Bankası onayı 10 Temmuz 2020 tarihinde alındı.

KAP’a açıklama

Konu hakkında Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. tarafından KAP’a şu açıklama yapıldı: “Şirketimizin bağlı ortaklığı olan Metro Euphoria Hotel Batumi JSC’nin paylarının Gürcistan Borsası’nda (Georgian Stock Exchange) halka arz edilmesi için Gürcistan Merkez Bankası’na yapılan başvuru ve izahname 10.07.2020 tarihinde onaylanmıştır.” Bilindiği gibi, Gürcistan’da yerel aracı kurum Galt&Taggart tarafından yapılacak halka arz yurtdışında gerçekleştirilecek. Bu durumun ilk Türk Şirketi halka arzı olması açısından da önem taşıyor. Metro Grubu da bu halka arz geliriyle Türkiye’de ve Gürcistan’da yeni yatırımlara kaynak yaratmış olacak. Şirketin yönetimindeki oteller şunlar; Metro Euphoria Hotel Batumi (455 oda), Intourist Hotel Batumi (150 oda), Legend Business Hotel (109 oda), Sky Tower Batumi (101 oda), City Hotel Batumi (38 oda)

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.