KDH’ye yeni panoramik çene röntgen cihazı alındı

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi’nde uzun süreden beri yaşanan diş röntgeni ile ilgili sorunların çözümlenmesi için yapılan çalışmalar ve girişimler sonucu, sorun yeni bir röntgen cihazı alınarak çözüldü. Bundan sonra Hastanenin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvuran hastalar hemen diş röntgenlerini çektirebilecekler.

Mehmet ŞENTÜRK /ANTALYA (İGFA)- Konu ile ilgili açıklama yapan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Aladağ şunları söyledi; “Hastanemize bağlı olarak faaliyet gösteren Ağız ve Diş sağlığı Merkezimiz de son dönem çok fazla şikayet konusu olan diş röntgeni ile ilgili sorunların çözülmesi için eski cihazın tamiri ile ilgili girişimlerde bulunduk. Ancak yeni bir cihaz alınmasının daha ekonomik olduğunu gördük.

Bu nedenle yeni bir cihaz alımına gittik. En son teknolojiye sahip olan panoramik diş röntgen cihazının kurulumu hafta sonu da çalışılarak tamamlandı. Artık panoramik diş röntgen cihazımız hastaların emrindedir. Bu cihazı hastanemize kazandıran Kamu hastaneler başkanı Uzm. Dr. Emre Asiltürk ve Ak Parti ilçe başkanımız Erol Uysal’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Halkımız her zaman hizmetin en iyisine layıktır felsefesiyle ben ve ekibim çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.