İBB ile Ulaştırma Bakanlığı arasında metro simgesi tartışması başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın metronun yeni simgesi diyerek yaptığı paylaşım tartışma konusu oldu. İBB’den ‘metro simgesi aynı kalacak’ yanıtı geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, İstanbul’da yeni metro simgesinin ‘U’ olduğu yönündeki sosyal medya paylaşımı eleştiriye konu oldu.

Sosyal medyada kullanıcılar belediye ile devletin kurumlarının kurumlarının karşı karşıya getirildiğini dile getirirken aynı zamanda yeni simgenin kamuya mali yükü olduğunu söylediler.

Adil Karaismailoğlu, Gayrettepe-Kağıthane-Eyüp-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Projesi kapsamında Kağıthane metro istasyonunda incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu, buradaki programın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’daki yeni metro simgesinin ‘U’ olduğunu açıkladı. Bakan Karaismailoğlu, yeni simgenin olduğu fotoğrafı “İstanbul’da metronun yeni simgesi” diyerek paylaştı.

blank

Tepkilerden birisi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Sosyal medya hesabından Bakan Karaismailoğlu’na yanıt veren İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Sayın Bakan; İstanbul’daki metronun simgesi, 1992’den beri ‘M’dir. Siz İBB’de görevdeyken de öyleydi; İstanbul’da en çok metro yapılan bu dönemde de ‘M’ olarak kalacak. Hizmet İstanbul’a hizmettir, ayrıştırmak hiç hoş değil” dedi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.