CHP, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında kararını verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katıldığı bir programda, kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepkilere yol açmıştı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın uyarılması istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

YouTube video

Cumhuriyet Halk Partisi, (CHP) Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan hakkında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası kararını verdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’li Özcan’ı uyarı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın geçtiğimiz günlerde kentte yaşayan yabancı uyruklulara suyu 10 kat zamlı vereceğini açıklaması tepkilere yol açmıştı. Tartışma yaratan açıklamanın ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Özcan hakkında, ‘Nefret ve ayrımcılık ile görevi kötüye kullanma’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

Özcan’ın, en son yaptığı açıklamada bebek sahibi olmak istediğini söyleyen kadına yönelik ifadeleri tepki toplamıştı.

CHP Sözcüsü Öztrak, Özcan’ın sözlerine ilişkin, “Bu ifadeleri kabul edilemez. Kendisi de özür dilemiştir. Sayın Özcan’ın durumunu MYK toplantımızda değerlendireceğiz” ifadelerine yer vermişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.