Erdal Beşikçioğlu’ndan bir online oyun daha

Erdal Beşikçioğlu pandemi döneminde ‘Fahrenheit 451’ ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oyunlarının ardından ‘Nina’yı da online olarak seyirciyle buluşturuyor

Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde sahneye konulan ‘Nina-İçi Doldurulmuş Martıların Hassasiyeti’ oyunu Fişekhane’den online olarak ilk kez seyirciyle buluşuyor. Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Coşar’ı oyuncu olarak sahnede buluşturan Tatbikat Sahnesi oyunu, 20 Şubat 2021 akşamı 20:30’dan itibaren online olarak seyretix platformu üzerinden izlenebilecek. Biletleri Biletix’te satışta olan ‘Nina’Tatbikat Sahnesi’nin ‘Fahrenheit 451’ ile başlattığı ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile devam eden online oyun serisinin üçüncü prodüksiyonu oldu.

‘’Aşkı ve Bolşevik devrimini anlatıyoruz’’

Tiyatro klasiği Martı oyununun üç ana karakterini Matei Vizniec’in kalemiyle 1917 devrimi dönemine taşıyan oyun, savaşların ortasında insani hesaplaşmaları konu ediniyor. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, ‘’Aşkın ve Bolşevik Devriminin kişiler üzerinden anlatıldığı bir hikaye. Yer yer dışarıdan bakıyoruz ve gülüyoruz. Yer yer içinde onlarla beraber olup ağlıyoruz. Bütün duyguları beraber yaşadığımız şahane bir eser.’’ şeklinde konuştu.

blank

OYUN HAKKINDA:
Oyun, Anton Çehov’un, 1800’lerin sonu 1900’lerin başında kaleme aldığı unutulmaz eseri ‘Martı’nın ana karakterleri olan Nina, Treplev ve Trigorin’in hayatlarına 1917 Şubat Devrimi zammanından yeniden bakıyor. Romanya’nın çağdaş yazarlarının başında gelen Matéi Visniec’in kaleme aldığı adlı oyununda seyirci, değişen dünyanın vahşi savaşında, ölülerin ortasında Nina, Trigorin ve Treplev’in hayatlarına, hesaplaşmaların soğuk esintisinde, hassas hislerin gidiş hikayesinde tanık oluyor.

blank

OYUNUN KÜNYESİ:
Yazan:
Matéi Visniec
Çeviren:
Burak Üzen
Yöneten:
Erdal Beşikçioğlu
Oyuncular:
Nina Mihaylovna Zareçnaya: Elvin Beşikçioğlu
Konstantin Gavriloviç Treplev: Ünsal Coşar
Boris Alekseyeviç Trigorin: Erdal Beşikçioğlu
Dekor ve Kostüm Tasarım:
Barış Dinçel
Işık Tasarım:
Mahir Köksal
Yönetmen Yardımcısı:
Selin Tekman

Erdal Beşikçioğlu “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununu dijitale açıyor

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.