Çumra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, ASKON ve ÇUMSİAD Arasında OSB Protokolü İmzalandı

Çumra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, ASKON Konya Şubesi ve Çumra Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇUMSİAD) arasında, Çumra Organize Sanayi Bölgesinin yeni parsellerinin planlanması, tecrübe paylaşımı ve inşaatını kapsayan iş birliği ve iyi niyet çerçeve protokolü imzalandı.

Çumra Organize Sanayi Bölgesi’nin devri gerçekleşen yeni parsel alanları ile birlikte geliştirilmesi, işletilmesi,planlanması, tecrübe paylaşımı ve inşaatını kapsayan iş birliği ve iyi niyet çerçeve protokolü; Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan, Konya ASKON Şube Başkanı Atilla Sinacı ve ÇUMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Topçu tarafından imzalandı. Protokol törenine Çumra Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Kural ve AK Parti Çumra İlçe Başkanı Osman Şahin’de katıldı.

Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan iş birliği protokolüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Candan son olarak Çumra Organize Sanayi Bölgesine yaklaşık Dört yüz üretim tesisinin kurulacağı sekiz buçuk milyon metrekarelik yeni parsellerin tahsis edilmesi ile Çumra Organize Sanayi Bölgesininyatırımcıların tercihi noktasında cazip konumda olduğunubelirtti.

“Çumra OSB Artık Kendi Sınırlarını Aşmış Durumda”

Candan açıklamasında; Çumra OSB’nin bu noktaya gelmesinde ASKON, ÇUMSİAD ve Çumra Sanayi ve Ticaret Odası ile birlikte önceki dönem belediye başkanlarının ve STK’ların da çok büyük emeklerinin olduğunu kaydederek; “Artık organize sanayi bölgemiz kendi sınırlarını aşmış duruma geldi. Konya’mızın rahatlaması anlamında demiryolumuz ile Mersin limanına sevkiyat yapabilme durumu olan ve yeni çevre yoluna yakınlığı ile ulaşım ve lojistik noktasında avantajlı Organize Sanayi Bölgemiz değerli bir konumda yer alıyor. Dört yüz üretim tesisi kurulabilecek yeni parsellerimiz ile organize sanayi bölgemiz yurt içi ve yurt dışı yatırımcılar tarafından ilgi odağı oldu ve yoğun başvurular var. Allah’ın izni ile Çumra; Meram, Karatay ve Selçuklu’dan sonra Konya’nın dördüncü merkez ilçesi haline gelmiş olacak. Bugün yaptığımız işbirliğinin resmiyet kazanması bakımından ASKON ve ÇUMSİAD ile birlikte böyle bir protokole imza attık. Çumra Organize Sanayi Bölgemizin sanayicilerimize tanıtılması için hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaptığımız bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’nin üretim kapasitesi anlamında ufkunun açık olduğunu vurgulayan Çumra Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Kural, Çumra OSB’nin kurulma aşamasından gelişimine emeği geçen tüm kurumlara ve geçmişte katkısı olan tüm başkanlara teşekkür etti.

“Çok Uzun Yollardan Geçtik”

Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişmesinin temelinde büyük bir işbirliğinin yer aldığını ifade eden ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı; “ASKON Konya şubesi olarak Çumra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Çumra Sanayici ve İş Adamları Derneği ile birlikte Çumra Organize Sanayi Bölgemizin bu noktaya gelmesinde çok uzun yollardan geçtik. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz çalışmalar İnşallah bundan sonra yapacağımız çalışmaların temelini oluşturuyor. Nasip olursa önce Çumra’mız , Konya’mız ve Türkiye’miz için yatırım, istihdam ve katma değerli ürünler üretilmesi anlamında Çumra OSB’ye yapacağımız bütün yatırımları İnşallah hep birlikte yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Protokole ilişkin konuşan ÇUMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Topçu; “Organize Sanayi Bölgemizin gelişiminde en büyük yükü ASKON ve Çumra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüz devraldı. Bu kurumlarımızın desteği ile yapacağımız ortak çalışmalar ile hedefimiz İnşallah organize sanayi bölgemizi sekiz buçuk milyon metrekareden yirmi sekiz milyon metrekareye çıkarmak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.