Hemşirelik Haftası, Kurumların İşbirliğinde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Kutlamaları kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinliklerin ilk gününde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selma Kahraman’ın, hemşireliğin ve hemşirelik eğitiminin önemini vurgulayan açılış konuşmasıyla başlayan programda, ‘Psikososyal Krizler ve Başetme Stratejileri’ konusuyla Sağlık Bilimleri Fakültesi Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Veysel Kaplan bir sunum gerçekleştirdi.

Program, Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gülgün Bilen’in şefliğini yaptığı ‘Koro Konseri’ ile devam etti. Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinden oluşan koronun birbirinden güzel söylediği türkü ve şarkılar dinleyicilerden büyük beğeni aldı.

Müzik dinletisinin ardından ‘Kaygıda Düşünce Yönetimi’ konusuyla Sağlık Bilimleri Fakültesi Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Rabia Kaya’nın konferansına geçildi.

Hemşirelik Haftası Etkinliklerinin ilk günkü programının son etkinliğinde ise hemşireler ve öğrencilere yönelik film gösterisi gerçekleşti. İzleyicilerin yaşamlarına dokunacak, hayata dair çok anlamlı görüntüler ve diyaloglar içeren Patch Adam’s filmi beğeniyle izlendi.

Etkinliklerin ikinci gününde ise, Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kamu hastaneleri işbirliğinde ‘Hemşireler Öncü Bir Ses, Küresel Sağlığı Güvence Altına Almak İçin Hemşireliğe Yatırım Yapın Haklarına Saygı Gösterin’ temalı bir program düzenlendi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Bina Konferans salonunda gerçekleşen programa, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Şanlıurfa Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Faruk Günak, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, dekanlar, akademisyenler, hastane başhekimleri, Sağlık Bakım Hizmetleri Kurum müdürleri, hemşire ve hemşirelik öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından, hizmette 25 yılını dolduran hemşirelere plaket takdim töreni düzenlendi.

Plaket takdim programının sonrasında ise Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Üstün Dökmen’in online olarak sunduğu “Sağlamlık ve Sağlık” konulu konferansı gerçekleştirildi.

Oldukça yoğun ilgi gören program, verilen kokteyl ile son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.