Alkollü araç kullanırken yakalanan Seda Sayan’ın ehliyetine el konuldu

Ünlü şarkıcı ve sunucu Seda Sayan, dedikodulara göre alkollü araç kullanırken yakalandı. Sayan’ın ehliyetine 6 ay süre ile el konuldu.

Dedikodulara göre O Ses Türkiye jürisi ve Yemekteyiz programının sunucusu Seda Sayan, alkollü araç kullanırken yakalandı. Zincirlikuyu’nda polis ekipleri tarafından çevirmeye giren Sayan, alkolmetreye üfleyince 0.70 promil alkollü çıktı. Ehliyetine 6 ay süre ile el konulan Sayan, “Senede 2-3 kere araç kullanıyorum. Onda da alkollü yakalandım” dedi.

Yasal sınır kaç promil?

Ülkemizde uygulanan kurallara göre sürücülerin alkollü araç kullanabilmesi için en fazla 1 litre kanda yarım gram alkol miktarına eşit olan 0.50 promil alkollü olmaları gerekmektedir. Ticari araç sürücüleri ve kamu hizmetlerinde çalışanların ise trafiğe alkollü çıkması kesinlikle yasaktır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.