30 Bin dolara Apple ayakkabısı

Apple’ın çalışanlarına özel geliştirdiği ancak hiçbir zaman seri üretime geçemeyen ayakkabısı açık artırmaya çıkarıldı.

iPhone, iPad ve Mac gibi cihazıyla teknoloji dünyasına damgasını vuran Apple, bu aralar teknolojiyle pek de alakası olmayan bir ürünü ile gündemde.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, pek bilinmese de bir dönemler tekstil ve giyim ürünleriyle de ilgileniyordu.

Apple bu dönemlerde özellikle tişört ve pantolon gibi kıyafetlerinin yanı sıra ayakkabı da üretiyordu

1990’lı yıllarda Apple’ın çalışanlarına özel geliştirdiği ancak hiçbir zaman seri üretime geçemeyen bu beyaz sneaker ayakkabı ise zaman içinde az bulunması nedeniyle oldukça yüksek bir fiyata internetteki yerini aldı.

Dün ABD’de 15 bin dolara açık artırmaya sunulan ayakkabının yaklaşık 30 bin dolara (Yaklaşık 110 bin TL) alıcı bulması bekleniyor. Son dönemde jean altına giyilen beyaz sneaker’ların modası geri geldiği için ayakkabının fiyatı da yükseldi.

Ancak bu Apple ile ilgili gördüğümüz ilk açık arttırma değil. Geçtiğimiz yıl yine bir açık arttırma şirketi, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’a ait bir deri ceketi açık arttırmada 22 bin 400 dolara satmıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.