Zuhal Olcay Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor

Zuhal Olcay, hafızalardan silinmeyen 9 Türkçe Pop şarkısını yeniden yorumladığı, “Başucu Şarkıları 3” albümünü Ada Müzik etiketiyle yayımladı.

Müzik direktörlüğü ve aranjörlüğünü Cem Tuncer’in yaptığı albümde yer alan “Sevda Kuşun Kanadında” ve “Söyleyemedim” adlı şarkının aranjörlüğünü Tolga Kılıç üstlendi.

Alp Turaç’ın miks’ini Mirko Ettore D’Agostino’nun mastering’ini yaptığı. “Başucu Şarkıları 3″ün kayıtları Saygın Özatmaca tarafından Babajim stüdyosunda gerçekleşti.

2015’in en iyi ve sağlam albümlerinden biri olan “Başucu Şarkıları 3″te geçmişten günümüze kendini taşıyabilen, akıllarda kalmayı başarmış; ‘’Nadir Göktürk ‘ten ‘’Eksik Bir Şey’’, Atilla Engin ‘den ‘’Kumsalda’’, İlhan Şeşen ‘den ‘’Ağlıyor İstanbul’’, Cem Karaca ’dan ‘’Sevda Kuşun Kanadında’’, Ahmet Kaya ‘dan Yalan da Olsa, Ülkü Aker ‘den ‘’Söyleyemedim’’, Fecri Ebcioğlu ’dan ‘’Dünya Dönüyor’’ ,”Pencereler Önünde” ve yepyeni yorumuyla sözleri Leyla Tuna, bestesi Onna Tunç’a ait ‘’İyisin” şarkısı yer alıyor.

Kalabalık bir müzisyen topluluğun yer aldığı albümde Cem Tuncer(gitar), Tolga Kılıç (Piyano, Rhodes), Eser Ünsalan (elektrik bass), Volkan Hürsever ( kontrabass), Ediz Hafızoğlu (davul), Cengiz Ercümer (perküsyon), Engin Recepoğulları (tenor, soprano sax), Göksun Çavdar (klarinet), Göksel Kartal (kanun), Özel Arkun (viyolonsel), Yonca Kocadağ ve Murat Aziret (vokal), Bekir Sakaryalı (akordeon), yaylılar’da ise İlyas Tetik, Ayhan Şenyaylar, İbrahim Şentürker ve Özel Arkun eşlik etti.

Fotoğraflar’ını Anthony Macri’nin çektiği kapak tasarımını Amir Shingray’ın yaptığı albümün ilk video klibi, Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde “Pencereler Önünde” isimli şarkıya çekildi.

06 Mart 2016 19:00
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, İstanbul

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.