Usain Bolt efsanesi son buldu

Dünyanın en hızlı adamı Usain Bolt, kariyerindeki son 100 metre finalinde geçildi.

Doping yaptığı gerekçesiyle çeşitli dönemlerde men cezaları alan ABD’li 35 yaşındaki atlet Justin Gatlin, büyük bir sürprize imza atarak 9.92’lik derecesiyle altın madalyaya uzandı. İkinci sırayı ise aynı ülkeden Christian Coleman 9.94’lük derecesiyle aldı.

Bolt, kötü startının kurbanı oldu, finişe doğru hızlansa da rakiplerinin gerisinde kalarak daha önce hiç geçilmediği 100 metre kariyerini bronz madalyayla tamamladı.

Spor hayatındaki son bireysel yarışına çıkan dünyaca ünlü 30 yaşındaki Jamaikalı atlet Usain Bolt 9.95’lik derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı.

GATLİN YUHALANDI

Tam üst üste 28 büyük finalde yenilmeyen efsane, son yarışına çıktığı Londra’da, çeşitli dönemlerde doping yaptığı için taraftarlarca yuhalanan Justin Gatlin’e geçilse de Gatlin Bolt’un önünde eğilerek saygısını gösterdi. Bolt ise 35 yaşındaki Gatlin’i yerden kaldırararak taraftarlara taktim etti.

Erkekler 100 metre (9.58 saniye) ve 200 metrede (19.19) dünya rekorlarını elinde bulunduran Bolt, elde ettiği üçüncülükle dünya şampiyonalarındaki altın madalya sayısını 12’ye çıkaramadı. Olimpiyatlarda 8 altın madalyası bulunan dünyanın en hızlı insanı konumundaki Usain Bolt, şampiyonada takımlar 4×100 metre kategorisinde de yarışarak faal spor hayatını sonlandıracak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.