Ünlü aktris Jessica Alba, kozmetik şirketini 1 milyar dolara satmaya hazırlanıyor

Ünlü aktris Jessica Alba, 2011’de kurduğu kozmetik şirketini 1 milyar dolara satmaya hazırlanıyor. Paul Newman’ın sahibi olduğu gıda firması da yaptığı 450 milyon dolar bağışla konuşuluyor.

Jessica Alba, Hollywood’un genç ve başarılı aktrislerinden. 13 yaşından beri filmlerde rol alan Alba, bu kez iş kadını olarak ekonomi dünyasında adından söz ettiriyor. Alba’nın 2011’de kurduğu kozmetik şirketine dünyanın önde gelen kimya devlerinden biri talip.
Şirket, doğal maddelerden kozmetik ve sağlık ürünleri üretiyor. Firmanın en büyük özelliği toksik içermeyen maddeler kullanması. Alba’nın firmasının 1 milyar dolara el değiştirmesi bekleniyor.

Filmlerden kazandığı servetle iş dünyasına adım atan ilk yıldız Alba değil. Paul Newman da 1982’de “Newman’s Own” isimli bir firma kurmuştu. “Newman’s Own” bugün 200’ün üzerinde ürünü olan bir gıda devi. Paul Newman’ın firması bugüne kadar vakıflara 450 milyon doların üzerinde bağış yaptı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.