Trump, Çin kökenli TikTok uygulamasını yasaklayabileceklerini açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, Çin kökenli TikTok uygulamasını yasaklayabileceklerini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in koronavirüs sürecini ele alışına misilleme olarak ülkesinde kısa video uygulaması TikTok’u yasaklamayı değerlendirdiğini söyledi.

Trump’ın salı günkü açıklaması öncesinde Dışişleri Bakanı Michael Pompeo yetkililerin ana şirketi Çinli ByteDance Ltd. olan uygulamayı yasaklamayı düşündüğünü söylemişti.

“TÜM DÜNYAYA YAPTIKLARI UTANÇ VERİCİ”

BloombergHT’nin haberine göre, Trump, Gray Television’dan Greta Van Susteran ile gerçekleştirdiği mülakatta Pompeo’nun sözlerine ilişkin “Evet bu düşündüğümüz bir şey. Bu büyük bir iş. Çin’in virüs ile ilgili ne yaptığına bakın, bu ülkeye ve tüm dünyaya yaptıkları utanç verici” dedi.

Söz konusu ihtimale ilişkin detay vermeyen ABD Başkanı, TikTok’u yasaklamanın koronavirüs ile ilgili olarak Pekin hükümetine misilleme yapmak için değerlendirilen birçok yoldan biri olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.