Tinder Avcısı belgesel sonrası ilk kez konuştu

Netflix’te ‘Tinder Avcısı’ belgeseline konu olan, uygulamadan tanıştığı kadınları kandırıp lüks bir hayat yaşayan Simon Leviev, filmin yayınlanmasının ardından ilk kez konuştu. Leviev, hakkındaki bütün iddiaları yalanlayarak bu ‘canavarın’ kendisi olmadığını ve belgeselde yer alan kadınlar için üzülmediğini söyledi.

Gerçek adı Şimon Hayut olan Leviev, Tinder Avcısı’nın (The Tinder Swindler) 2 Şubat’ta Netflix’te gösterime girmesinden bu yana ilk kez röportaj verdi. Belgeselde Leviev’in en az üç kadınla romantik ilişkiye girdiği, sonrasında da onların yüz binlerce dolarını aldığı iddia ediliyor.

Şimdiyse Leviev, ‘yasal bir iş insanı’ olduğunu ve servetini Bitcoin’e erkenden yatırım yaparak kazandığını iddia etti.

‘BEN YASAL BİR İŞ İNSANIYIM’

Independent Türkçe’nin aktardığına göre, Inside Edition’ın lüks otel konaklamalarını ve özel jet uçuşlarını içeren müsrif yaşam tarzının masraflarını nasıl karşıladığını sorması üzerine Leviev, “Ben yasal bir iş insanıyım. 2011’de Bitcoin satın aldım, o zaman hiçbir değeri yoktu ve şimdi ne kadar değerli olduğunu söylememe gerek bile yok” dedi.

Röportaj sırasında Leviev, Tinder Avcısı olduğu yönündeki suçlamaları reddederek, “Başkalarının yarattığı bu ‘canavarın’ kendisi olmadığını” söyledi.

Belgeseldeki kadınların (Cecilie Fjellhøy, Pernilla Sjoholm ve Ayleen Charlotte) ‘para kaptırmadığını’ ve ‘tehdit edilmediğini’ de söyledi.

‘BAŞIMA GELENLER İÇİN ÜZÜLÜYORUM’

Üç kadın için üzülüp üzülmediği sorulduğunda, “Yapmadığım bir şey için üzülmek mi? Hayır. Benim başıma gelenler için üzülüyorum. Adımı temize çıkarmak ve dünyaya bunların doğru olmadığını söylemek istiyorum” cevabını verdi.

Inside Edition, ona ‘King of Diamonds’ lakaplı Lev Leviev’in oğlu olup olmadığını da sordu. Belgeseldeki mağdurlar, Leviev’in elmas kralının oğlu gibi davrandığını iddia ediyordu.

Leviev, “Hayır değilim ve asla kendimi öyleymiş gibi tanıtmadım” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.