Selami Şahin’in altın yılı

Usta sanatçı Selami Şahin, 50 yılı aşkındır sanat hayatında biriktirdiği anılarını 2 saatlik bir repertuvarla sevenleriyle paylaştı.

25 ŞARKI 25 PERFORMANS!

25 şarkının canlı kayıtları ve görüntüleri, ilk defa 31 Aralık yılbaşı gecesi NTV’de 1 saatlik versiyonu ile yayınlanan bu özel projenin tamamı, aynı gece Selami Şahin YouTube kanalında ve şarkıların canlı performans kayıtları tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Semih Erdoğan şefliğindeki SemiJazz Orkestrası ve ayrıca İstanbul Strings ekibi eşliğinde şarkılarını yorumlayan Selami Şahin, 2016 yılında gerçekleşen Harbiye Açıkhava Konseri, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Konseri ve Bostancı Gösteri Merkezi Konseri’nden çok özel kesitleri sunuyor.

Zeki Müren ile beraber ghost perde teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen “Gitme Sana Muhtacım“ eserindeki düet ise konserin en büyük sürprizi… Sadece bu özel düet çalışmasının yapılabilmesi için 35 kişilik bir ekip çalıştı ve akıllardan silinmeyecek anlara imza atıldı.

Selami Şahin’in tüm sahne kostümleri ünlü tasarımcı Levon Kordonciyan tarafından kendisine özel olarak tasarlandı.

Mert Edis yönetmenliğinde çekilen Selami Şahin’in kısa film (“Ayrılış”) gösterisiyle başlayan konserlerin kayıtları sanatçının sevenleri için büyük bir hediye oldu.

 

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.