Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde Seren Serengil tanıklık yaptı

Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ilişkin davada, hakkında 3 kez zorla getirilme kararı verilen Seren Serengil duruşmaya katıldı, tanık olarak dinlendi. Serengil, taziye evinde Ece Erken’in bir arkadaşının görüntülü konuşma yaptığını ancak silahla ilgili bir konuşma geçmediğini belirtti.

İstanbul’da Bakırköy 12. Ağır ceza mahkemesinde bugün görülen duruşmaya 7 tutuklu sanık bulundukları cezaevinden getirilirken, bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu. Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve taraf avukatları da duruşmaya katıldı.

“SİLAHLA İLGİLİ BİR KONUŞMA GEÇMEDİ”
Daha önce tanık olarak dinlenmesi için hakkında 3 kez zorla getirilme kararı çıkartılan Seren Serengil bu duruşmaya katıldı. İfadesinde, “Ece’nin ve Şafak’ın arkadaşıydım. Taziyeye gitmiştik. Ev çok kalabalıktı. Ece’nin arkadaşı Sezer’in telefonunda bir beyefendiyle görüntülü konuşma yapılıyordu. Telefondaki kişi “Bana geldi teslim olmasını söyledim” dedi. Sadece bunu duydum. Bayağı uzun bir konuşma oldu. Aralarında Galeria ya da silahla ilgili bir konuşma geçmedi. Ece ile aynı koltuktaydık. Konuşmanın tümünü hatırlamıyorum. Ece’ye ‘Ben neyin şahitliğini yapacağım, kimseyi tanımıyorum’ dedim. Ece bana ‘Silah almışlar hatırlamıyor musun’ diye sordu. Ben de hatırlamıyorum dedim, mahkemeye gelmek istemediğimi söyledim. Bu olayların içinde sanatçı olarak olmak istemedim” dedi.

“SİLAH YA DA TEHDİT KONUSU DUYMADIM”
Seren Serengil’in o dönem sevgilisi olan Mustafa Rahman Tohma da tanık olarak dinlendi. Tohma, “Ece’nin evine taziyeye gittik. Bir telefon konuşması oldu. 30 saniyesine denk geldim sadece. Silah konusu ya da tehdit konusu duymadım. Sonra da çıktık” dedi.

Duruşmada söz hakkı verilen Ali Yasak, “Ben de mağdurum. Seken bir mermi nasıl Şafak’a geldiyse bana da gelebilirdi. Allah’a şükür gelmedi. İddialar desteksizdir, ispat ortada yoktur. Tahliyemi talep ediyorum” dedi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu vuran Kadir Yasak ve diğer sanıklarda tahliyelerini talep etti.

DURUŞMA ERTELENDİ
Mahkeme restoranda çay servisi yapan çalışanın tanık olarak dinlenmesine, savcının varsa tevsi tahkikat taleplerini bildirmesine yoksa esas hakkındaki mütalaasını hazırlamasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.