Prens Harry ve Meghan Markle’ın Netflix projesinin detayları belli olmaya başladı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrıldıktan sonra maddi gelirin kesilmesi nedeniyle Netflix ile anlaşan Prens Harry ve Meghan Markle’ın ilk projelerinin detayları belli olmaya başladı.

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrılan Prens Harry ve Meghan Markle, para desteğinin kesilmesi nedeniyle “Anlaşma yapmak zorunda kaldık” diyerek Netflix ile proje yapmaya karar verdiklerini duyurmuştu. Projenin detayları belli olmaya başladı.

KONU BELLİ OLDU

Çiftin kurduğu Archewell Productions’ın üstlendiği ‘Invictus’un Kalbi’ adlı belgesel formatındaki yapımda 2022’de Lahey’deki Invictus Oyunları’nda mücadele edecek sporcular konu alınacak. Koronavirüs nedeniyle gelecek yıla ertelenen oyunlarda yer alacak sporcu ve organizatörlerin sahne arkası hikayeleri ve organizasyona hazırlık süreçleri, meraklısıyla buluşturulacak.

HARRY DE KAMERA KARŞISINA GEÇECEK

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre, Prens Harry’nin kendisi de kamera karşısına geçecek. Belgesel dizisini Orlando von Diesel yönetecek, Joanna Natasegara da yapımcılığını üstlenecek. Bu ikili, Suriye’deki ‘yardım kuruluşu’ Beyaz Miğferler’i konu alan ‘The White Helmets’ ile 2017’de ‘En İyi Kısa Belgesel’ dalında Oscar ödülü kazanmıştı.

Kendisi de Afganistan’da görev yapmış olan ve birçok kez Taliban’ın sözlü hedefinde kalan Prens Harry öncülüğünde 2014’te başlayan Invictus Oyunları’nda yaralı, sakat ya da hasta gazi askerler 9 dalda yarışıyor. Prens Harry ve Markle, resmi olarak ilk kez kamera karşısına da 2017’de Toronto’da düzenlenen bu organizasyonda çıkmıştı.

Kraliyet Ailesi’nden ayrılıklarının ardından önce Kanada’ya, ardından da ABD’ye taşınan çift Netflix’in yanı sıra Spotify’la da anlaşma imzalamıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.