Pegasus’ta kabin memuru İstanbul-Amsterdam uçuşu sonrası Hollanda’ya iltica talebinde bulundu

Türkiye’den Ab ülkelerine ilticalar artıyor. Pegasus’ta kabin memuru olarak çalışan Serhat Temel, İstanbul-Amsterdam uçuşu sonrası Hollanda’ya iltica talebinde bulundu. Temel, mesajında “İnsanların sokakta yürürken bile öldürüldüğü ülkede yaşamayı kabul etmiyor ve istemiyorum. Serhat gidiyorum. Maceram buraya kadar” dedi.

Enflasyon artışı ve Türk Lirası’nın döviz kuru karşısında erimesi sonrası yaşam şartlarının günden güne zorlaştığı, insan hakları ve demokrasi endeksinin düştüğü Türkiye’de yurt dışına iltica talepleri artarak devam ediyor. Son olarak, Pegasus Havayolları’nda görev yapan Serhat Temel isimli kabin memuru İstanbul-Amsterdam uçuşu sonrası pasaport polisine giderek iltica talebinde bulundu.

‘İNSANLARIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ BİR ÜLKEDE…’
Sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile olayı duyuran Temel, şunları söyledi: “Hepinize merhaba, an itibari ile Türkiye’deki 27 yıllık hayatımı sonlandırıyorum. Ve iltica etmek için Hollanda topraklarına girmiş bulunmaktayım. Hayatım boyunca yaşamak istediğim bizi büyüten hep yanımızda olan devlete sığınmak adına buradayım. Gerek Türkiye’deki şartlar gerekse mevcut düzen, mülteciler, mafyalar, fırsatçılar ve artık orada insanların sokakta yürürken bile öldürüldüğü ülkede yaşamayı kabul etmiyor ve istemiyorum.

‘MACERAM BURAYA KADAR SİZE HAYATINIZDA BAŞARILAR’
Köpeklerime iyi bakın; ara sıra ziyaretlerine gidin, benim yerime öpün, koklayın, sevin. Son olarak birazdan Havalimanı polisine teslim olup iltica kampına götürülmek üzere yola çıkacağım. Sevgiyle kalın, hoşçakalın. Ben Serhat gidiyorum. Maceram buraya kadar size hayatınızda başarılar.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.