Orman yangınlarına teknolojik seferberlik

Tarım ve Orman Bakanı Vahi Kirişci, orman yangınlarına karşı uçak sayısını 3’ten 20’ye, helikopter sayısını ise 39’dan 55’e yükselttiklerini açıkladı.

ANKARA (İGFA) – Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, orman yangınlarına karşı alınan tedbirlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Bakan Kirişci, olası yangınlara karşı hava ve kara gücünü daha da güçlendirdiklerini belirterek, “39 olan helikopter sayımızı 55’e, uçak sayımızı 3’ten 20’ye, İHA sayımızı 4’ten 8’e yükselttik” dedi.

“Rezerv güç olarak 25 helikopter, 2 uçak ve 1 İHA’nın hazırda beklediğini kaydeden Bakan Kirişci, “Yani hava gücü olarak hazırlıklarımız tamdır. Orman teşkilatı başta olmak üzere, jandarma, sivil toplum kuruluşları ve gönüllü vatandaşlarımıza yangınlara karşı eğitim verdik. Bu eğitimlere 21 bin teşkilat mensubumuzun yanı sıra 20 bin askeri personel ve 100 bin gönüllü vatandaşımız katıldı. Yeni katılacak 5 bin işçi, 283 mühendis ve bin 500 orman muhafaza memuru ile ekiplerimizi daha da güçlendiriyoruz” diye konuştu.

Bakan Kirişci, yangınlara karşı mücadelenin yerli ve milli son teknolojilerden de faydalanarak devam edeceğini söyledi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.