Okan Bayülgen açıklamalarıyla tepki çekti!

Zaman zaman yaptığı sert açıklamalarla gündeme gelen Okan Bayülgen bu sefer kızdırdı. Programında toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik yaptığı açıklamalarla sosyal medyada tepki gördü.

Çocuklarıyla oynayan babaların toplumda saygı görmeyeceğini ifade eden Okan Bayülgen, erkeğin yaradılışı gereği çocuklarıyla vakit geçirmemesi gerektiğini dile getirdi.

Kendi çocukluğunda babalarıyla birlikte oynamadıkları için şanslı olduklarını da belirten Okan Bayülgen, evde saatlerce çocuklarıyla oynadıklarını söyleyen babalara “Gerzek!” diye seslenerek şunları söyledi: “Senin öyle bir yaratılışın yok ki çocukla saatlerce oynayacak! Çünkü başka bir şey bu. Benim neslimin babalarının çok daha dürüst olduğunu düşünüyorum. Böyle sahtekarlıklar yoktu.”

Hayvanlarda olduğu gibi insanlarda da kadının çocuklara yönelimiyle erkeğinkinin farklı olduğunu ısrarla vurgulayan Okan Bayülgen, erkeklerin kadın taklidi yaptıklarını da ekledi.

Okan Bayülgen, kadınların çocuk bakmasıyla erkeklerin çocuk bakması arasında fark olduğunu toplumsal cinsiyet eşitliğini hiçe sayarak açıkladı ve şöyle devam etti: “Çocuk meselesinde başka canlılara baktığın zaman erkeğin ve kadının yavrularla ilişkisinde kesin görüyorsun. Bizim adamlar bir de kadın taklidi yapıyorlar. Çocukla saatlerce oynuyorum. Öyle bir şey yok. Ben eski güreşen babaları, çocukla mesafe koyan babaları dürüstlükleri için çok daha değerli buluyorum. Bir adam tanıyor olsak; işe gitmiyor, çocukla oynuyor sabahtan akşama kadar, bu toplumda saygı duyulacak bir tip mi olur?”

Okan Bayülgen’in yaptığı bu açıklama sosyal medyada olduçka tepki gördü.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.