“Nepotizm Hipotezi: Sosyal Dışlanma ve Yoksulluk” kitabı çıktı

“Nepotizm Hipotezi: Sosyal Dışlanma ve Yoksulluk” yakın bir zaman önce Kutlu Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Gazeteci yazar Güney Güneyan’ın ilk araştırma kitabı “Nepotizm Hipotezi: Sosyal Dışlanma ve Yoksulluk” yakın bir zaman önce Kutlu Yayınevi etiketiyle yayımlandı!

Kitapta Türkiye’de ve dünya genelindeki geçmişten bugüne dek sürmekte olan nepotizm tartışmaları, sosyal dışlanmayı oluşturan etkenler ve yoksulluk başta olmak üzere çocuk işçiliği, çalışan yoksul profilleri ve pek daha fazla alt başlık incelendi. Bu olguların nedenselliği, nesnel boyutları ve sonuç öbeği araştırılırken sosyal dışlanmanın küresel kapitalizm dönemine özgü bir kavram olması sebebiyle halk ile gerçekleştirdiği yüz yüze röportajlarda bir nevi bu kitabın oluşmasını sağlandı.

Güneyan’ın sayısı elliye yakın farklı sosyo-ekonomik ve demografik yapıya ait bireyler ile gerçekleştirdiği görüşmeler, bireysel saha araştırmaları ve çeşitli araştırma raporları ile oluşturduğu bu çalışma, farklı açılardan ele alınıp değerlendirilse de sosyal dışlanmaya ve yoksulluğa dair naçizane bir izdüşüm niteliği taşıyor.

Bu eser için basına servis edilen tanıtım klibinde ise başta Amerika’da olmak üzere birçok ülkede ödüllü işlere imza atan Ermeni fotoğrafçı Berge Arabian, yenilikçi fotoğraf çalışmaları ile İtalya ve Türkiye’de özgün çalışmalar gerçekleştiren Berk Kır, dünyanın dört bir yanına iyilik taşıyan muhabir ve gazeteci Erhan İdiz, taşra hayatını konu edinen çalışmalarıyla dikkat çeken ve kendine has imzalar taşıyan işlerin mimarı genç yönetmen Güney Birtek ve deneyimli fotoğraf sanatçısı Özgür Öney’in eşsiz kareleriyle hazırlanan tanıtım videosunda çocuk işçiliği, yoksulluk ve sosyal dışlanmaya dikkat çekmeye çalışıldı. Gelecek vadeden genç yönetmen Jülide Kubilay’ın video editörlüğünü ve eşsiz katkıları ile hazırlanan bu video, ayrıca yetenekli genç piyanist Elif Ebru Sakar’ın “Dostluk” adlı bestesi ile buluştu.

Kitap öncelikli olarak Arka Raf, Babil, Emek Kitap, İlk Nokta, Kida Kitap, Kidega, Kıta Kitap, Nobel Kitap, Perpa Kitap, Plak Kitap ve Pegem’de satışa sunuldu. Gelecek süreçte ise tüm seçkin internet kitapçılarından temin edilebileceği gibi yakın bir zamanda birçok kitabevinin raflarında da yer alacak. Bu çalışma Kadıköy Moda’da bulunan Aksi Pub’ta düzenlenecek lansman ile ilk imza günüyle okuyucusuyla buluşarak, ön satışa sunulacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.