Merkez Bankası’nın döviz rezervi eridi

Reuters, TCMB net döviz rezervlerinin 3,5 milyar dolar azalarak 25,1 milyar dolara gerilediğini yazdı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın net döviz rezervleri 19 Kasım itibarıyla 28,6 milyar dolardan 25,1 milyar dolara geriledi.

Reuters , Merkez Bankası verilerinden yararlanarak hazırladığı habere göre swap işlemlerinin de 47,56 milyar dolar seviyesinde olduğunu, net rezervlerden bunlar çıkartıldığında net rezervlerin eksi 19 milyar dolar civarına düştüğünü aktardı.
Ajans net rezervlerin Nisan ayında 10 milyar dolar sınırının altına düştükten sonra kademeli bir şekilde yükseldiğini hatırlattı.

128 MİLYAR DOLAR SATILDI

Reuters, Merkez Bankası’nın 2019-2020 yıllarında TL’nin değerini korumak için 128 milyar doları kamu bankaları üzerinden sattığını belirtti.

Bloomberg de dün yaptığı bir haberde Salı günü TL’nin büyük değer kaybının ardından devlet bankalarının Çarşamba günü döviz sattığını yazdı.

Bloomberg’e adını açıklamadan bilgi veren kaynaklar, kamu bankalarının sattığı dövizin eski dönemlere kıyasla daha düşük olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.