Larkin ve Wlibekin’e 5’er maç ceza verildi! TBF’den ceza yağmuru

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), A Milli Erkek Basketbol Takımı’na davet edilmesine rağmen müsabakalara katılmayan Shane Larkin ve Scottie Wilbekin’e ceza verdi.

TBF’den yapılan açıklamada: “Anadolu Efes Spor Kulübü basketbolcusu Deshane Davis Larkin’in ile Fenerbahçe Spor Kulübü basketbolcusu Scottie Wilbekin’in Milli Takımlar Direktörlüğü’nün 23.06.2023 ve 14.07.2023 tarihli yazıları ile davet edildiği 2024 Olimpiyat Ön Eleme A Milli Erkek Takım müsabakalarına katılmaması nedeniyle Basketbol Disiplin Talimatı’nın 37/1. maddesi gereğince takdiren 5’er müsabakadan men ve 90’ar bin TL para cezası ile cezalandırılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.