KAGEGİK Başkanı Balcıoğlu’ndan AB Yeşil Mutabakat protokolü

TOBB Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu (KAGEGİK) Başkanı Aykut Balcıoğlu, Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren firmaların AB Yeşil Mutabakat’a uyumu için Vat Enerji ile işbirliği ve iyi niyet protokolü imzaladı.

Tural Şahbazlı / Kahramanmaraş İGFA– Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda imzalanan protokole ilişkin bilgi veren KAGEGİK Başkanı Aykut Balcıoğlu, “İhracatın, istihdamın önemli bir merkezi olan sanayi şehri Kahramanmaraş’ta, biz de Genç Girişimciler Kurulu olarak özelikle son günlerin popüler konusu olan enerji verimliliği için önemli bir adım attık. Bugün geldiğimiz noktada enerji üretiminde arz talep sorunlarıyla beraber enerji fiyatlarının tavan yapması sonucu enerji hepimiz için çok kıymetli bir hal aldı. Biz de sanayi şehri olmamızla üretmemizle övünen bir şehir olarak enerji konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Endüstriyel tesislere, ticari ve hizmet binalarına enerji verimliliği alanında hem etüt hem de proje çalışmaları geliştirdiklerini ifade eden Vat Enerji Hizmetleri Satış ve Pazarlama Müdürü Gökay Çomoğlu, tesislerin enerji verimliliği potansiyellerini ve fırsatlarını ortaya çıkarmak adına önemli bir protokole imza attıklarını söyledi.
blank

Çomoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: “Tabi ki artan enerji maliyetleriyle beraber devletimizin çeşitli kurumlarının sanayicilerimize belirlemiş olduğu belirli başlı enerji verimliliği destek programları var. Bununla beraber tabi ki yeni bir gündem maddemiz olan ‘Yeşil Mutabakat’ kavramı da artık hayatımıza girdi. Bu konuda da artık sürece hazırlanmamız gerekiyor. Bu minvalde KAGEGİK Başkanımız Aykut Balcıoğlu öncülüğünde KMTSO ile beraber güzel bir çalışma organize ettik. Burada amacımız sanayicimizin enerji verimliliği anlamında farkındalık oluşturmak! Bu bağlamda tesislerin enerji verimliliği potansiyellerini ve fırsatlarını ortaya çıkarmak. Bu sayede hem enerji maliyetlerinden tasarruf etmek bir yandan da ilerleyen dönemde Yeşil Mutabakat süreçlerini, Yeşil Enerji ile beraber hazırlanmalarını sağlamak. Güzel bir işbirliği olmasını temenni ediyoruz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.