İzmir Tango Festivali 2023’de Uluslararasına hazırlanıyor

5-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen İzmir Tango Festivali’nin son katılımcıları da evlerine döndüler.

İzmir Tango Festivali ardından, 20-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Izmir in City Tango Marathon”a da katılan son konuklar hafta sonu itibariyle evlerine geri dönmeye başladılar.

Konuklar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamındaki “İzmir Uluslararası Gençlik ve Dans Festivali”ni de ilgiyle takip ettiler.

05-08 Mayıs 2022 tarihleri arasında 115 Karma Atölye İrfan Uğur Üçel organizatörlüğünde düzenlenen festivale İstanbul, Ankara, Eskişehir, Antalya, Buenos Aires’ten gelen konuklarla beraber toplam 600’ün üzerinde katılımcı oldu.

Festival, 115 Karma Atölye Dans Okulu kurucu baş eğitmeni İrfan Uğur Üçel başkanlığındaki organizasyon komitesi’nde görevli 23 kişi ile EGİAD, Selera Restaurant, Peker Reklamcılık ve Orimpex Organic Tekstil’ in destekleri ile gerçekleşti.

Festival, Pasaport-115 Karma Atölye Dans Okulu ve Agora-Egiad Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi Portekiz Sinagogu ile Homeros-Selera Restaurant olmak üzere 3 farklı mekanda gerçekleştirildi.

Organizasyon komitesi adına festival hakkındaki düşünceleri sorulan İrfan Uğur Üçel son 3 yılda Odessa, Kiev, Kıbrıs, İstanbul, Antalya, Eskişehir, Ankara başta olmak üzere katıldıkları yurt ici ve dışı organizasyonlardan edindikleri bilgi ve tecrübeyi değerlendirme ve geliştirme fırsatı bulduklarını belirtti.
G
elecek yıl için uluslararası bir tango festivali hedeflediklerini ve çalışmalara başladıklarını sözlerine ekledi.

Tango Festivalinin İzmir’e katkılarını değerlendiren Üçel,İzmir tango alanında oldukça zengin bir alt yapıya sahip. Çok başarılı dans okullarımız, eğitmenlerimiz ve dansçılarımız var. Elbette sık sık ve başarılı organizasyonlar düzenleniyor.
Biz, dans etmenin dünyayı güzelleştirdiğine, insanları birleştirdiğine inananlardanız. Ne kadar milonga, organizasyon, festival düzenlesek İzmir’e yetmeyecekmiş gibi geliyor” dedi.

Ayrıca düzenlenen etkinliklere ve atölye çalışmalarına da İzmirlinin yoğun ilgisi olduğunu belirten Üçel, “Elbette bu organizasyonların yaşadığımız şehrin sosyal ve kültürel tanıtımına da katkısı çok büyük. Bu nedenle destek bulmakta da zorlanmadık Tango Turizmi uluslararası turizm’de önemli bir yere de sahip. İnsanları kaynaştırıyor, yakınlaştırıyor. Dans sevgimiz ve İzmir aşkımız bize böyle önemli bir organizasyonu düzenleme sorumluluğunu hissettirdi” dedi.

Tango bir hayat biçimidir
Neden Tango? Sorusunu da cevaplayan Üçel, “Ben aynı zamanda ziraat mühendisiyim. Ama 14 sene sonunda tango hem mesleğim hem de hayat biçimim oldu. Sevdiğiniz bir işi yapınca, amatör ruhunuzu da kaybetmiyorsunuz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.