Finans ve muhasebe mesleği daha iyi bir dünyanın inşasında kritik bir role sahip olacak

“ACCA- TEV Geleceğin Finansçıları Mentorink Projesi Kapanış Webinarı” yapıldı.

Küresel finans ve muhasebe meslek kuruluşu ACCA ve Türk Eğitim Vakfı iş birliği ile gerçekleştirilen, kariyerine muhasebe ve finans alanında başlamak isteyen TEV bursiyeri olan lisans öğrencileri ile ACCA üyelerini bir araya getiren “Geleceğin Finansçıları Mentorink Projesi Kapanış Webinarı” yapıldı.

Webinarda konuşan ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı Filiz Demiröz finans ve muhasebe mesleğinin daha iyi bir dünyanın inşaasında kritik bir role sahip olacak bir meslek olduğunu vurgulayarak TEV bursiyerlerini sayısız ve farklı kariyer fırsatı ve yolculuklarını açacak muhasebe ve finans mesleğine davet etti.

Dünyanın 178 ülkesinde 233 binden fazla üyesi ve 536,000’den fazla adayı bulunan küresel finans ve muhasebe meslek kuruluşu ACCA ve Türk Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Geleceğin Finansçıları Mentorink Projesi Kapanış Webinarı”, Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, Türk Eğitim Vakfı danışmanları, Türk Eğitim Vakfı bursiyerleri, ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı Filiz Demiröz, ACCA üyeleri ile projede yer alan mentorlar ve mentilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Webinar’da konuşan ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı Filiz Demirözfinans ve muhasebe mesleğinin, Z kuşağının tüm taleplerine uygun ve hatta daha iyi bir dünyanın inşasında kritik bir role sahip olacak bir meslek olduğunun altını çizdi:

Covid -19 pandemisi ile dünyada daha da derinleşen sosyo-ekonomik adaletsizlikler, iş imkânlarına erişim olanaklarında eşitsizlikler, kamu hizmetlerinin yetersiz sağlanması, iklim değişikliği siz Z kuşağını derinden rahatsız ediyor. Seçeceğiniz kariyer yolunun, çalışacağınız meslek ve kurumların size yüksek düzeyde maddi imkanlar sunarken uluslararası kariyer fırsatlarını da sizlere açmasını, yeni mesleki yetenekler edindirmesini ve aynı zamanda amaç ve değerlerinize uygun, seçilmiş bir azınlık için değil, herkes için uzun vadeli değer yaratmaya çalışan, güvenilir, etik ve çevre dostu olmasını talep ediyorsunuz. Sizlerin iş hayatından ve kariyer beklentilerinizden haberdar olan bir küresel meslek kuruluşunun temsilcisi olarak, finans ve muhasebe mesleğinin tüm taleplerinize uygun ve hatta daha iyi bir dünyanın inşasında kritik bir role sahip olacak bir meslek olduğunu belirtmek istiyorum.”

Filiz Demiröz kurumların tam merkezinde konumlanmış finans ve muhasebe mesleğinin Z kuşağının haklı olarak talep ettiği daha adil, daha yeşil ve daha kapsayıcı iş dünyasını ve daha iyi bir dünyayı da inşa edebileceğini vurguladı:

Tabii ki, hiçbir meslek tek başına daha iyi bir dünyayı yaratamaz. Ancak, iş dünyasının en parlak yeteneklerini bünyesine katmış, iş hayatı genelinde etik ve güvenceyi güçlendiren, işletmeleri sürdürülebilir hale getirirken, standartları ve regülasyonları geliştirip kamu sektörünü ve dolayısıyla kamu hizmetlerini dönüştürebilen ve kurumların tam merkezinde konumlanmış finans ve muhasebe mesleği girişimciliğe dayalı büyümeyi destekler. Aynı zamanda süper birleştirici rolüyle iş ortakları, regülatörler, devletler ve diğer kurumlar ile birlikte çalışarak uluslararası ticareti, iyi yönetişimi ve sürdürülebilir altyapı gelişimini sağlayarak sizlerin haklı olarak talep ettiği daha adil, daha yeşil ve daha kapsayıcı iş dünyasını ve daha iyi bir dünyayı inşa edebilir. ACCA olarak siz değerli TEV bursiyerlerini size sayısız ve farklı kariyer fırsatı ve yolculuklarını açacak muhasebe ve finans mesleğine davet ediyoruz.”

ACCA – TEV Geleceğin Finansçıları Mentorink Projesi’nde” mesleki başarıları ve yetkinlikleri ile ülkemizin finans ve muhasebe alanının rol modelleri olan ACCA üyeleri, kariyerine muhasebe ve finans alanında başlamayı arzu eden 30’dan fazla TEV bursiyerine finans ve muhasebe mesleği başta olmak üzere iş hayatına giriş ve başarılı olmaya dair mentorluk verdi. 6 ay süren projede mentorler mentileri dinleyerek, onlara doğru sorular sorup farkındalık yaratma, etkili özgeçmiş hazırlama, staj ve iş imkanları arayışı, finans ve muhasebede kariyer yolculuğuna başlama gibi konularda yol gösterdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.