İŞTE! 7 madde’de saçlarınız neden kırılır?

Günlük yaşamda yapılan yanlış hareketler sonucu saçlarımızda kırıklar oluşur. İşte bunları önlemek adına sizler için bu sorunları yedi başlık altında bir araya getirdik.

1. Yanlış saç aksesuarları kullanmak
Saçlarınızı lastik bantlarla toplamak çok kötü bir seçimdir çünkü lastik tokalar saçlarınıza kolayca dolaşır ve saçlarınızın kırılmalarına neden olurlar.

Aynı şekilde uçları yuvarlak ya da kapalı olmayan tel tokaları da kullanmamalısınız.

2. Saçınızı çok sert bir şekilde çekmek
Saçınızı toplarken çok sıkı yapmamaya ve çok sert çekmemeye dikkat edin.

3. Saça sert davranmak
Saçınıza sert şekilde davranmanız sadece kırılmasına neden olur.

4. Kuruluk
Saçların kırılmasının en büyük nedenlerinden biri kuru olmalarıdır. Saç kuruluğunun pek çok nedeni vardır; çok sık yıkamak, saçı fönle kurutmak..vb. Saçınızın kurumasını önlemek için gün aşırı yıkamaya dikkat edin ve saçınızın cinsi kuruysa biraz saç kremi kullanın.

5. Saçlara fazla işlem uygulamak
Saçınızı kimyasallarla çok yakın temasta tutmak (boyamak, balyaj attırmak,perma yaptırmak…vb.) kurumalarına neden olur. Bu işlemleri saçlarınıza çok sık yaptırmamaya özen gösterin.

6. Saçı ıslakken taramak
Saçlarınızı ıslakken taramanız son derece yanlıştır. Saçınız ıslakken düğümleri çözmek istiyorsanız ellerinizi ya da ince bir tarağı kullanabilirsiniz ama fırçalamayı unutun.

7. Isı ile şekil vermek
Saçlarınıza ısıyla şekil vermek her ne kadar güzel görünmenizi sağlasa da saçınıza zarar verir. Sokağa çıkmadığınız ya da önemli bir yere gitmediğiniz zamanlarda saçınızı ısıya maruz bırakmayarak dinlendirin. Böylelikle kırılma oranını azaltabilirsiniz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.