gazetemag tv

İsmail Küçükkaya’ya ‘Bylock’ sorgusu

Gazeteci İsmail Küçükkaya öğleden sonra avukatıyla birlikte Bakırköy Adalet Sarayı’na geldi. Küçükkaya hakkında başlatılan soruşturma kapsamında bugün savcıya ifade verdi.

Küçükkaya, soruşturmayı yürüten Basın Bürosu Savcısı Bülent Demirbilek’in bulunduğu 4. kata çıktı. Basın savcısı Bülent Demirbilek tarafından ifadesi alınan İsmail Küçükkaya, ardından avukatıyla adliyeden ayrıldı. İsmail Küçükkaya, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine savcıya ifadesini verdiğini, konunun yargıda olduğunu belirtti.

Fidel Okan’ın da talimatla ifadesi alındı

Öte yandan aynı konu kapsamında hakkında soruşturma başlatılan Avukat Fidel Okan’ın da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca talimatla ifadesinin alındığı öğrenildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, avukatı aracılığıyla Bakırköy Adalet Sarayı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da Bakan Kaya ve eşiyle ilgili sözlerine ilişkin İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında “Kamu görevlisine hakaret” ve “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama” suçlarından soruşturma başlatmıştı. 18 Ekim’de ifade vermeye gelen İsmail Küçükkaya program kayıtlarının henüz savcılığa ulaşmaması nedeniyle ifadesi alınamamıştı.

İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında?

Türk gazeteci ve sunucu olan İsmail Küçükkaya, 1970 yılında doğdu. Aslen Simav Kütahyalı olan İsmail Küçükkaya, 1993 senesinde Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaparak başladı, sonra Sabah ve Star gazetelerinde devam etti.

2000 yılında Akşam Gazetesinde köşe yazarlığı da yapan İsmail Küçükkaya 2003 yılında Skytürk Televizyonu Ankara Temsilciliği görevine getirildi. 2008 yılında Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini getirilen İsmail Küçükkaya Haziran 2013’e kadar bu görevini sürdürdü.
İsmail Küçükkaya 2013 yılından beri Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programı sunuculuğunu yapmaktadır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.