İçişleri’nden FETÖ/PDY Operasyonu: 34 gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün deşifre edilmesi ve engellemesine yönelik çalışmalarını ülke genelinde kapsamlı sürdürüyor. Siirt’te 13 şahıs gözaltına alınırken, Ankara, Kırşehir, Erzurum olmak üzere ülke genelinde ‘askeri mahrem yapılanması’ içerisinde 34 şahıs yakalandı.

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verildi.

Siirt Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce tespit edilen ve çeşitli meslek gruplarına mensup 14 şüpheli şahsa yönelik operasyonda toplam 13 şahısın gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, şahısların bulunduğu ikametlerde yapılan aramalar sonucunda 82 bin 700 TL, 250 ABD Doları, 2 adet geçersiz ibareli 1 ABD Doları ve çok sayıda dijital materyal/dokümanlar ele geçirildiği kaydedildi.

Bu arada Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen ve Ankesörlü/Kontörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen 15 şüpheli şahıstan, 5’i Astsubay (Aktif), 1’i Eski Uzman Onbaşı, 2’si Eski Askeri Öğrenci ve 2’si Mahrem Sorumlu olmak üzere toplam 10 şahıs,
Erzurum Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen ve Ankesörlü/Kontörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen 8 şüpheli şahıstan, 3’ü Astsubay (Aktif), 1’i Teknisyen (Aktif), 1’i Memur, 1’i Astsubay (Açıkta) ve 1’i Astsubay (Emekli) olmak üzere toplam 7 şahıs, Kırşehir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen ve Ankesörlü/Kontörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen 4 şüpheli şahıstan, 2’si Astsubay (Aktif), 1’i Memur (Aktif) ve 1’i Eski Askeri Öğrenci toplam 4 şahıs olmak üzere, ülke genelinde toplam 34 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.