Hemşirelik Bölümü Bildirilerine Ödül Yağdı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Türk Hemşireler Derneği (THD) İzmir Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak verilen Leman Birol-İnci Erefe Araştırma ödüllerine damgasını vurdu.

İl genelinde gerçekleştirilen Hemşirelik Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen bilimsel yarışmada, Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Esra Ardahan Akgül ve ekibince yazılan “Kardiyak Kateterizasyon Sırasında Dinletilen Müziğin Çocukların Ağrı, Korku, Anksiyete ve Yaşam Bulgularına Etkisi: Randomize Kontrollü Bir Çalışma” başlıklı çalışma yılın en iyi ikinci bildirisi seçilirken; Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Leyla Baysan Arabacı, Araştırma Görevlisi Ece Mutlu Satıl ile İKÇÜ Psikiyatri Hemşireliği tezli yüksek lisans öğrencisi Tuğba Uygun tarafından yürütülen, “Pandemide Sağlık Çalışanlarının Empati Becerileri ve Kişilerarası Duyarlılık Düzeyleri ile Mesleki Yaşam Kaliteleri Arasındaki İlişki” isimli çalışma da yılın en iyi üçüncü bildirisi seçildi.

Rektör Köse’den Tebrik

İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Türkiye’nin en önemli hemşire bilim insanlarından Prof. Dr. Leman Birol ile Türkiye’nin ilk üniversite mezunu hemşiresi Prof. Dr. İnci Erefe adıyla her yıl birbirinden değerli bilimsel araştırmalarının seçildiği yarışmada iki derecenin İKÇÜ’ye gelmesinden duyduğu memnuniyeti paylaştı. Prof. Dr. Köse, “Sağlık alanının olmazsa olmazı hemşirelerimizin hem alanda gösterdikleri fedakâr çalışmalar hem de bilim dünyasına sağladığı değerli katkılar, genç hemşirelerimizin yetişmesinde gösterdikleri sonsuz emek takdire şayandır. Değerli hocalarımızın nezdinde tüm fakültemizi, değerli çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.