gazetemag tv

Hazal Kaya’nın reyting tepkisi

Genç oyuncu, “Bize dönük olmayan çalışma yasasının düzenlenmesi gerekiyor” diye konuştu.

Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl ilki düzenlenen Marka Türkiye etkinliğinde, Ekrandan Doğan Markalar panelinin konukları Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Derneği (TESİYAP) Başkanı Birol Güven, TIMS Production Yönetim Kurulu Başkanı Timur Savcı, oyuncular Hazal Kaya ile Tolgahan Sayışman ile Global Agency Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Pinto’ydu.

‘İŞLER KİLİTLENECEK NOKTADA’

Savcı, sektöre ait bir çalışma yasası olması gerektiğini vurgulayarak, “İşler kilitlenecek bir noktaya geldi. Bu durumun ihracata olumsuz etkisi var. Sektörde özgün içerik üretmeye ve inovasyona ihtiyacımız var. Bize dönük olmayan çalışma yasasının düzenlenmesi gerekiyor” dedi.

REYTİNG SİSTEMİNE ELEŞTİRİ

Oyuncu Tolgahan Sayışman ise sosyal medyanın markalaşmaya etkisiyle ilgili konuştu. Sosyal medyanın markalaşmak için tek başına yetersiz kalacağını belirten Sayışmak, “Bir sanatçı olarak eser bırakamazsanız, sosyal medyanın tek başına faydası olamaz” açıklamasını yaptı. Hazal Kaya ise dizilerdeki reyting sistemini eleştirdi: “Oyuncular olarak yapımcılara bağlı çalışıyoruz. Proje seçerken kanal, senarist gibi etkenlere bakarak karar veriyoruz. Reytingde başarılı olamayınca da para kazanmayı bırakın, kalbiniz kırılıyor. Marka değeri oluşturacaksak, bunu gözlemleyecek bir durumumuz olmuyor. Elinizde bir parametre yok” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.