Güz Kumpanyası’nın yeni teklisi “Bir Mutlu Pazar Sabahı” yayında!

Müzik serüvenine ODTÜ’de, rebetiko, tango, kanto, klasik Türk müziği gibi türlerin melodik yapıları ve ortak kökenleri üzerine çalışmalar yaparak başlayan grubun yeni şarkısının sözleri Ebru Batık Işık ve Sertaç Işık’a, müziği ve düzenlemesi Sertaç Işık’a ait. “Bir Mutlu Pazar Sabahı”, bir çocuğun yaşadığı mahalleyi bütün bir dünya zannettiği zamanlara, babası ile beraber geçirdiği mutlu günlere doğru yaptığı yolculuğun hikayesi.

Güz Kumpanyası, klasik kemençe, ud, ney, mandolin gibi enstrümanlara dayandırdığı müziğini, Akdeniz’in zengin kültüründen aldığı ilhamla zenginleştirme yolunda… Kumpanya Ev Stüdyosu’nda kaydedilen yeni tekli “Bir Mutlu Pazar Sabahı”nda, vokalde Özge Şen Tuncel, gitar, kemence ve udta Sertaç Işık, basgitarda Alper Sayın, neyde Erhan Kaplan, curada Ulaş Soylu yer alıyor. Parçanın mix ve mastering’i Ferhat Uçar’a, kapak fotoğrafı Ulaş Soylu’ya, kapak tasarımı Mustafa Göçer’e ait.

Göksenin Seyhan, Alper Sayın, Sertaç Işık, Dilcu Salihoğlu, Bayezid Özden, Erhan Kaplan ve Mustafa Göçer’den oluşan Güz Kumpanyası’nın yeni teklisi “Bir Mutlu Pazar Sabahı” tüm dijital platformlarda yayında! Grubun, yeni EP’si yakında müzikseverlerle buluşacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.