Gastro Akademi Öğrencileri Hünerlerini Geleneksel Türk Yemekleriyle Sergiledi

GASTRO AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ HÜNERLERİNİ GELENEKSEL TÜRK YEMEKLERİYLE SERGİLEDİ

Geleceğin şeflerini yetiştiren Sincan Belediyesi Gastro Akademi mutfağında tatlı bir telaş vardı. Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla Gastro Akademi öğrencileri Anadolu’nun birbirinden leziz yemeklerini hazırlayıp, sundu. Akademi öğrencileri yaptıkları yemeklerle Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’dan tam not aldı.

Sincan Belediyesi Gastro Akademi öğrencileri Türk Mutfağı haftasında hünerlerini sergiledi. Bingöl yöresine ait tutmaç çorbası, Kırklareli mutfağının has yemeklerinden kuzu kapama, Ankara mantısı, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden patlıcan söğürme, Osmanlı mutfağından yaprak sarma, İç Anadolu’nun en sevilen tatlısı höşmerim Gastro Akademi öğrencileri tarafından özenle hazırlanarak servis edildi.

Sincan Belediyesi tarafından aşçılık alanında kendini geliştirmek isteyenler için hayata geçirilen Gastro Akademi’nin ilk öğrencileri Türk mutfağının çeşitli yörelerine ait yemek ve tatlılarından örneklerle ilk sınavını başarıyla geçti. Yemekleri bizzat tadan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, öğrencilere de yemeklere de tam not verdi.

KISA SÜREDE ÇOK İŞ BAŞARDILAR

Başkan Ercan “Bizim mutfağımız çok zengin, coğrafyamız çok zengin. Şef yarışmalarından etkilenerek bana gelen çok sayıda hanım kardeşimiz vardı. Ben buna kayıtsız kalamadım. Erkeklerden de talep var. O zaman Sincan’a yakışır bir şey yapalım, dedik. Gastro Akademi’yi açtık.

Bugün de Türk mutfağı haftası münasebetiyle bir aradayız. Kursiyerlerimizin hünerlerini ben de bizzat gördüm. Yapılan yemekler birbirinden güzel. Bu kadar kısa süre içinde kendilerini geliştirmiş olmaları takdire şayan. Hepsi birbirinden lezzetli olmuş. Öğrencilerimizin eline sağlık. “dedi.

Gastro Akademi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yaştan vatandaşın başvuru yapabildiği Gastro Akademi’yle ilgili detaylara www.sincan.bel.tr internet adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.