Ersay Üner: İyi müzik üretebilmek için durmak gerek

Başarılı müzisyen Ersay Üner, son albümü Nokta ile Radyo Viva’da Ömer Erişmen’in canlı yayın konuğu oldu. Program esnasında samimi açıklamalarda bulunan Ersay Üner, iyi bir projenin püf noktalarını dinleyicilerle paylaştı.

Ömer Erişmen’in ”İyi ve kaliteli müziğin sırrı nedir?” sorusu üzerine:”Hep müziğin peşinden koştum ve müzik beni bu noktaya kadar getirdi. Bundan sonrası içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Müzikle ve İstanbul piyasasıyla tanışmamın ardından her şey çok iyi gidiyordu fakat bir anda kendime dur diyerek bu koşturma halini durdurduğum bir dönem oldu. Hatta müzik yapan genç arkadaşlardan bana bu konu ile ilgili çokça soru geliyor. Onlara da üretimlerinin arasında durmayı ve sonra tekrar devam etmelerini tavsiye ederim. En önemlisi durabilmek. Müzik seni çok hızlı bir şekilde yönlendirir. Bir süre sonrasında aynı şeyleri yaptırabilir. Arada sırada kendine dışarıdan bakmak çok iyi gelir.” sözleriyle deneyimlerini paylaştı.

Ersay Üner, Nokta albümünün çıkış hikayesini anlatırken ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: ”Bu albümün ilk eseri Selam şarkısı oldu. Henüz sadece nakaratını tamamlamıştım ve ekibim nakaratı duyar duymaz single olarak verelim dedi. O anda albüm yapmaya karar verdim. Bu albümün duvarı Selam şarkısı olacak ve diğer şarkılarım da bu hissiyatla yola çıkarak oluşacak dedim.Hazırlık ve üretim sürecim bir yıl kadar sürdü. Albümün sonuna doğru yaklaşırken Nokta şarkısı oluştu. Albümün ruhunu en iyi şekilde Nokta şarkısının anlatacağını düşündüğüm için albümün ismini Nokta koyarak çıkış tarihimizi belirledik.”

Sevilen sanatçı Ersay Üner, Nokta albümünde yer alan tüm şarkılarını kliplendirmeyi düşündüğünü ileterek dinleyicilere klip müjdesini verdi.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.