Elon Musk: Hükümetlerin kanunlarına uymazsak kapatılırız

Sosyal medya devinin sahibi Elon Musk, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile görüştü. Modi’nin ABD’ye yaptığı ziyareti sırasında bir araya gelen Musk, sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Musk, Twitter’ın yerel hükümetlerin yasalarına uymaması halinde platforma erişimin kısıtlanabileceğini belirtti.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ABD ziyareti sırasında New York’ta Tesla’nın CEO’su Elon Musk ile görüştü. Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Musk, Hindistan’ın umut vadeden bir geleceğinin bulunduğunu belirterek, Tesla’nın da mümkün olan en kısa zamanda Hindistan’da olacağını fakat uygun zamanı beklediğini ifade etti.

Musk, Hindistan piyasasına ilgi duyduğunu ve ülkenin geleceği hakkında heyecanlı olduğunu kaydetti.

‘YAPABİLECEĞİMİZ EN İYİ ŞEY…’
Twitter’ın faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yerel yasalara uyması gerektiğine işaret eden Musk, “Yerel hükümetlerin kanunlarına uymazsak kapatılırız. Bu yüzden yapabileceğimiz en iyi şey, herhangi bir ülkede kanunlara uygun çalışmak. Bunu yapmazsak engelleniriz ya da tutuklanırız” diye konuştu.

Bütün dünyayı, ABD olmaya zorlayamayacaklarını dile getiren Musk, “Yasalar çerçevesinde mümkün olan en iyi ifade özgürlüğünü sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

ULUSLARARASI YOGA GÜNÜ’NE KATILACAK
Hindistan Başbakanı Modi, ziyaret kapsamında New York’ta “Uluslararası Yoga Günü” kutlamalarına da katılacak.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen etkinlikte, Birleşmiş Milletler (BM) yetkilileri, elçiler ve önde gelen kişiler de hazır bulunacak.

MODI ONURUNA BEYAZ SARAY’DA YEMEK VERİLECEK
Hindistan Başbakanı Modi, 4 gün sürecek ABD ziyareti kapsamında, New York’ta akademisyenler, iş ve bilim insanlarıyla bir araya geldi.

ABD Başkanı Joe Biden, bugün Modi onuruna Beyaz Saray’da yemek verecek. Biden, yarın Modi’yi Beyaz Saray’da resmi törenle karşılayacak.

Liderler, ikili görüşmede ekonomi ve savunma ilişkilerinin yanı sıra teknoloji, eğitim, iklim değişikliği gibi konuları ele alacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.